-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
Første bilder:
Elektrisk Grandland får lang rekkevidde
Opel gir oss nå de første bildene av neste generasjon Grandland – en praktisk familiebil med rekkevidde på inntil 700 kilometer.
– Godt lys er en viktig del av identiteten til Opel, og med Intelli-Lux Pixel HD sørger over 50.000 individuelle LED-elementer for klasseledende lys, perfekt for en mørk norsk vinter, sier Opel i en pressemelding.
– Nye Grandland er en milepæl for Opel. Den er designet og utviklet i Rüsselsheim, og bygges i Eisenach. Den vil ta plass i det viktige C-SUV-segmentet, og vil sammen med nye Astra Electric og den kommende B-SUV-en Frontera komplettere det elektriske modellutvalget til Opel i Norge, sier merkesjef for Opel hos Bertel O. Steen, Reidar Holtedahl.
Opptil 700 kilometer rekkevidde
STLA Medium-plattformen gir plass til en batteripakke på hele 98 kWt, noe som gir nye Opel Grandland en potensiell rekkevidde på opptil 700 kilometer.
For å kombinere komfort og sportslighet, er Grandland utstyrt med støtdempere som har frekvensselektiv demping (FSD). Avhengig av situasjonen, veiforhold og kjørestil, gjør dette at du kan kombinere komfort ved ujevnt underlag, med stabilitet ved bremsing, gjennom svinger og ved høye hastigheter som på Autobahn. I tillegg er nye Opel Grandland selvsagt utstyrt med det nyeste innenfor førerstøttesystemer.
Større og smartere
Den nye STLA Medium-plattformen, som etter hvert danner grunnlag for en rekke nye modeller fra Stellantis-familien, har gitt designerne muligheten til å utforme en helt ny og større Grandland sammenlignet med forgjengeren.
Med målene på 465 x 191 x 166 centimeter, er den 17,3 centimeter lengre, 1,9 centimeter høyere og 6,4 centimeter bredere enn forgjengeren. Innvendig kan både fører og passasjerer nyte godt av at Grandland har vokst betydelig.
Interiørutformingen følger et horisontalt tema, med linjer som strekker seg over instrumentpanelet og inn i ventilasjonen som er plassert i dørene. Dette bidrar ifølge produsenten til å skape en følelse av bredde og romslighet, mens den mer førerorienterte 16-tommers sentralskjermen og den høye midtkonsollen gir en sportslig følelse.
(saken fortsetter)
Førertilpasset
Opel fortsetter å sørge for å tilpasse den informasjonen som er nødvendig for sjåføren til enhver tid. Føreren får all nødvendig informasjon gjennom en kombinasjon av førerdisplay og et nytt head-up-display.
Hun eller han kan også, manuelt eller automatisk, aktivere Pure-modus. Dette reduserer innholdet på førerdisplayet, head-up-displayet og hovedskjermen, noe som sikrer enda mindre distraksjon når man kjører om natten, eller i regn. Som alltid kan ofte brukte innstillinger som klimakontroll også betjenes intuitivt via fysiske knapper.
Opels kjente AGR-seter har i tillegg til uttrekkbar lårstøtte også justerbar sidestøtte, samt varme, ventilasjon og massasje for føreren. I baksetet kan passasjerene nyte godt av 20 millimeter mer benplass.
Familievennlig
Nye Opel Grandland har fokus på innvendig plass. En av de nye innovasjonene er Pixel Box. Med et opplyst og gjennomsiktig glass er den trådløse smarttelefonladeren plassert slik at enheter kan lades mens de oppbevares trygt.
Totalt tilbyr nye Grandland over 35 liter oppbevaringsrom i interiøret – fra Pixel Box og telefonlommene på forseteryggene, til det store oppbevaringsrommet under midtkonsollen som også rommer et 12V-uttak.
Akselavstanden på hele 278,4 centimeter, og en bratt vinkel på bakluken, gir svært god plass både til passasjerer og bagasje. Baksetene kan legges ned 40:20:40 med en total lastekapasitet på 1.641 liter.
Nye Opel Grandland er ventet til Norge mot slutten av året.
Flere nyheter fra Stellantis:
-
Leapmotor-modeller kan få Opel-logo
Stellantis vurderer å ta samarbeidet med den kinesiske elbilprodusenten Leapmotor til et nytt nivå – og Opel kan bli først ut.
-
Komfortvinneren
Det skal godt gjøres å finne en mer komfortabel familie-SUV til så hyggelig pris som ë-C5 Aircross. Men hvorfor droppet Citroën firehjulsdriften?
-
Endelig familie-Opel
Her og der har Grandland med firehjulsdrift noe å gå på, men helheten tiltaler - og prisen gjør den spennende.
-
Citroën overrasker igjen
Det som er så bra med Citroën er at når de overrasker gjør de det så gjennomført at vi blir ikke overrasket. Derfor blir denne overskriften helt feil. De overrasker skikkelig, men det overrasker ikke!
-
Peugeot for gamere
Peugeot skal vise retningen for fremtidig design og mixer det hele inn i spillverden med en egen øy i Fortnite-universet.
-
Hodestups forelsket
Når han som 5-åring forelsker seg totalt i Opel, er det jo ikke mer enn rett og rimelig at Ole Christian Hovind 39 år senere har en vakker Opel Admiral 1973 i garasjen!
-
Opel til Gran Turismo
Det ventet vi kanskje ikke, at Opel skulle hive seg på Gran Turismo franchisen. Men det gjør de, med 800 hk og en bil i fullskala til utstillingen i München.
-
Nye Citroën ë-C5 Aircross: Komfort Tour
Citroën får endelig en stor elektrisk SUV som kanskje kan bidra til å få litt mer fart på det franske merket i Norge.
-
Citroën Ami i Caselani-look
Hva med å vekke oppsikt på shoppingturen i bittelille Citroën Ami kledd om av italienske Caselani i Type H-look?
-
Citroën ë-C3 Aircross: Komfortabel familietransport til lavpris
Citroën har øvd på å lage billige biler hele livet. Det kommer godt med når elektrisk familiebil til virkelig lav pris, skal lages.