-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
BOS Møre og Romsdal kjøper Brabil
Bertel O. Steen Møre og Romsdal AS har kjøpt alle aksjene i Brabil AS. Brabil AS ble etablert av Arne Harnes i 1992, og har siden starten hatt en jevn vekst. I dag har Brabil AS skadeverksted og mekanisk verksted i Brattvåg og skadeverksted i Skodje. Bedriften har 17 ansatte og ventes i år å få en omsetning på ca. 16 millioner kroner.
Bertel O. Steen Møre og Romsdal AS har fra før fire avdelinger i Ålesund og egen avdeling for Mercedes-Benz nyttekjøretøy i Molde. Etter kjøpet av Brabil AS får Bertel O. Steen Møre og Romsdal AS ca. 100 ansatte og en omsetning på nærmere kr. 230 millioner kroner.
Daglig leder i Bertel O. Steen Møre og Romsdal AS, Helge Ytterdal, sier at bakgrunnen for kjøpet er at stort bilsalg de siste årene har skapt behov for økt verkstedkapasitet både innenfor skade-, lakk- og mekanisk arbeid. Kjøpet av Brabil AS gir betydelig økt kapasitet, samtidig som det gir en bedre geografisk dekning. Det betyr igjen bedre service for deres kunder i distriktet, noe som Ytterdal forventer vil føre til økt nybilsalg. Han legger også til at Brabil AS er kjent for god service, konkurransedyktige priser og meget høy kvalitet. Brabil, som bl.a. har avtale med Gjensidige, gikk i fjor til topps i Gjensidige/NAF`s etterkontroll av skadereparasjoner og ble "best i test".
Bertel O. Steen Møre og Romsdal er også representant for Viking og Falken bilberging i Ålesund og omland, og en samordning med Brabils bilbergingsvirksomhet beregnes å gi mer effektiv utnyttelse av felles materiell og personell samt betydelig markedsvekst.