-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
Familieforøkelse
En ny generasjon Mini er nylig lansert, men flere søsken er på gang.
Det er så langt bare Mini Hatch, tredørsutgaven, som er på plass i ny drakt. Men selvsagt skal også resten av familien gjennom en tilsvarende prosess. I tillegg dukker det opp nye karosseriformer i ny og ne.
LES: Våre førsteinntrykk av ny Mini
Sannsynligvis er en ny generasjon Clubman neste Mini vi får se i produksjonsform. Konseptet vi ble presentert for i Genève tyder på at den blir vesentlig større enn forgjengeren, ja, faktisk så stor at den nærmer seg Golf-klassen.
Nå ser vi av disse ferske spionbildene at en ny Mini Cabriolet er på gang. Våre venner hos Carparazzi forteller at den ser litt lenger og bredere ut enn forgjengeren.
Den har en mindre grill, litt lenger panser og slankere A-stolper. Luftinntaket på panseret viser at dette er en Cooper S.
Den andre bilen vi har bilder av er ny i familien – en bil med fem dører og litt strukket akselavstand som gjør den mer praktisk og komfortabel enn utgaven med tre dører. Også denne i potent Cooper S-utførelse.
De nye Mini-modellene er bygget på en ny fleksibel plattform med betegnelse UKL1.
Plattformen er beregnet for biler med for- eller firehjulsdrift og skal danne grunnlaget for en rekke modeller med Mini- og BMW-logo, deriblant 2-serie Active Tourer som blir første BMW på denne arkitekturen.
Motorene deles også mellom de ulike BMW- og Mini-modellene, og er enten tre- eller firesylindrede der hver sylinder har et volum på en halvliter – noe BMW har funnet optimalt for sine modulbaserte motorer med 3, 4 eller 6 sylindre.