-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
50 år gammel, bygd i dag
Jeg liker ideen til brødrene Paul og Tino Huet. Siden de ikke kan få tak i en Le Mans bil fra 50-årene, bygger de like godt en selv.
Slik kan det bli når brødrene Huet drømmer
De har litt peiling da. Vokst opp med Bugattier og klassiske Alfaer rundt seg på alle kanter. Men noen av de skikkelige Le Mans bilene fra 50-årene har de hatt problemer med å finne, så hvorfor ikke bygge en selv?
Der kommer det også noe inn som jeg liker godt. De følger på mange måter en klassisk oppskrift. Separat chassis, det stammer fra en gammel Triumph, motor foran og skikkelig bakhjulsdrift uten antydning av elektroniske innslag.
Og masse aluminium i karosseriet – man satte seg ikke ned på karosseriet til en konkurransebil fra de tider. Men dessuten bruker de mye karbonfiber for å holde vekten nede på imponerende 750 kg.
Karbonfiber?
Det er ikke tillatt, sier feinschmeckerne og rynker på nesten. Hadde karbonfiber eksistert i 50-årene hadde alle brukt det, svarer brødrene Huet, og er egentlig ikke imponert over de som ønsker stiltro replicaer.
Brødrene skal ha en bil de, en bil med hjertet og sjelen plantet i gullalderen. Så derfor er karbonfiber tillatt, men ikke noen fiksfakserier med motor eller drivlinje. En Triumph TR6 motor er rå nok for 750 kg og så trimmer man den enda litt mer, slik at der fabrikkbilene hadde 150 hk, har HB Special 180!
Det er ikke riktig å si at brødrene har hentet styling-inspirasjonen fra noen spesiell bil. Men selvfølgelig ønsker jo jeg å se noen innslag fra den åpne Bristol 450 som deltok på Le Mans i katastrofeåret 1955. Men egentlig er vel linjene bare en bukett av designelementer fra det meste av det raskeste som trillet og gikk på den tiden.
Dessverre skal ikke bilen vises i Geneve, brødrene har heller valgt RAI i Amsterdam litt tidligere på våren som debuten. Dette er en jeg gleder meg til å se.
Se mer på hjemmesiden til Huet-brødrene.