-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Opel gjør Volt til Ampera
GM har satt inn store ressurser i utviklingen av fremtidsbilen Volt. Nå får vi den servert i ny Opel-innpakning.
Da Chevrolet Volt ble vist i sin produksjonsform, var det mange som ble skuffet over hvor konvensjonell den så ut etter å ha fremstått i langt mer spennende konseptuelle former.
Vi har møtt den både som Volt og Opel Flextreme, men nå forteller GM oss at Opel-modellen skal hete Ampera og avdukes på Genève-utstillingen.
"Første europeer"
Med Ampera blir Opel den første europeiske produsent som tilbyr en kjørelengde på flere hundre kilometer med elektrisk drift, sier Alain Visser som er Chief Marketing Officer for GM Europe.
Nå betyr ikke elektrisk fremdrift nødvendigvis null utslipp.
Korte turer på inntil ca 60 km kan kjøres på batteridrift. På lengre turer vil fremdriften fortsatt være elektrisk, men batteriene lades av en ombordværende forbrenningsmotor slik at du får en total kjørelengde per tank tilsvarende det du oppnår med en konvensjonell bil med bensin- eller dieselmotor.
GM hevder at Ampera vil dekke det daglige behovet for svært mange europeere. For eksempel sier 80 prosent av alle tyskere at de kjører under 50 km daglig. Dermed klarer de seg med noen timers opplading før de kan kjøre utslippsfritt til sine daglige gjøremål.