-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Sølv til Dennis Olsen
Dennis Olsen sikret seg to nye pallplasser i finaleløpene i Porsche Supercup i Mexico. Det holdt til sølv i sammendraget, samtidig som han vant Rookie-mesterskapet med solid margin.
Det så lovende ut etter lørdagens kvalifisering da Dennis sikret seg best startspor i løp én. Han fikk en meget god start, men på den lange startstrekka kunne Mike Campbell og Michael Ammermüller slipstrame seg forbi nordmannen inn i første sving.
Campbell fra Australia er som Dennis Porsche Junior. Han opparbeidet seg raskt en luke i tet mens Dennis ble liggende og stange bak Ammermüller som forsvarte seg mesterlig.
Ja, faktisk så godt at juryen så på et par episoder etter løpet, men resultatet ble stående med Campbell på topp, Ammermüller på andre og Dennis på tredjeplass.
– Jeg hadde et høyere tempo enn ham, men han kjørte veldig defensivt gjennom hele løpet. Når han heller ikke gjør noen feil blir det vanskelig å komme seg forbi, sier Dennis.
Dermed hadde tyskeren et forsprang på fem poeng til nordmannen før søndagens finale. I tillegg hadde Dennis startspor tre, mens Campbell hadde pole position og Ammermüller spor to.
Igjen gikk Campbell i tet med Ammermüller og Dennis tett bak seg. Det var også tette kamper om de neste plassene, så Dennis måtte forsvare seg mesterlig for ikke å bli forbikjørt.
De tre i tet holdt sine posisjoner frem til målgang, og dermed sto de samme tre på seierspallen i dag som i går – australieren øverst foran tyskeren og nordmannen.
Dermed sikret Ammermüller seg gull i sin syvende sesong i Porsche Supercup mens Dennis Olsen tok sølv i sin debutsesong. Bronsen gikk til Campbell som avsluttet sesongen på best mulig vis.
Dennis har i tillegg vunnet den tyske Porsche Carrera Cup med solid margin, så han har god grunn til å være meget fornøyd med sesongen.
– Dette har vært en helt fantastisk sesong, og jeg har bevist for alle at jeg kan konkurrere i toppen av en av verdens aller tøffeste racingserier. Jeg gikk inn i helgen med lave skuldre, og selv om jeg gjorde alt jeg kunne for å vinne, kan jeg ikke være skuffet med dette resultatet, sier han.
Med slike prestasjoner blir det spennende å se hva som skjer videre, men det er god grunn til å regne med at Dennis gjennom sine prestasjoner har sikret seg en langsiktig fabrikkontrakt som Porsche-fører. Det er i så fall historisk for en norsk racerfører.
– Jeg vet at Porsche er fornøyd med resultatene jeg har levert denne sesongen, men hva som skjer neste sesong er ikke helt avgjort enda. Porsche har et stort motorsportprogram og flere nivåer av tilknyttede førere, sier han.
Olsen har nå vært en del av Porsches juniorsatsing i to sesonger, og den tyske bilfabrikanten har i tillegg både det som kalles Young Professionals og rene fabrikkførere i stallen.
Selv om både Porsche Supercup og Carrera Cup Deutschland nå er sluttkjørt, er ikke sesongen over for Dennis. Pappa Roy Espen avslørte på direktesending etter dagens løp at Dennis skal kjøre et 24-timersløp i Texas i november og et tilsvarende løp i Bahrain i desember.