-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Vanskelig helg for Påverud
Marcus Påverud og teamkamerat Ivan Pareras fra Spania fikk en helg med mye motgang under sesongfinalene i GT4 European Series på Nürburgring.
Begge førerne pådro seg «drive through»-straffer i løpene, og dermed ble det ikke bedre enn 22. plass på lørdag og 17. plass på søndag.
– For å være helt ærlig har dette vært en ordentlig dritthelg. Vi slet med å få bilen til å fungere på banen under trening og kvalifisering, men likevel kunne det blitt plasseringer blant de 10-12 beste i begge løpene. Men det nytter ikke når vi begge klarte å pådra oss straff og måtte kjøre sakte gjennom pit-lane, noe som gjorde at vi tapte masse tid, sier Marcus Påverud.
Lørdag var det Ivan Pareras som fikk straff for å ha ligget for nær konkurrenten foran da starten gikk. Søndag ble Marcus straffet for å ha satt bestenotering i en sone av banen der det var gulflagg. Det var for øvrig hele 12 biler som fikk straff for samme forseelse.
– Jeg vet at man skal ta hensyn til gulflagg, men når 12 biler blir straffet for å ha kjørt (etter dommernes mening) ørlite grann for fort i en lang sone av banen der det er gulflagg i en av svingene, blir dette nesten latterlig og gjør ikke annet enn å ødelegge for alle. Men nå er løpet kjørt og sesongen avsluttet, og jeg er mer opptatt av å tenke framover på det som eventuelt skal skje neste år, sier Marcus.
18-åringen fra Lier er stadig en av de yngste i et mesterskap som i 2018 har vært et av Europas tøffeste bilsportmesterskap. Ambisjonen er å kunne avansere til raskere klasser i GT-racing og på sikt få en mulighet til å bli profesjonell racerfører.
– Marcus er veldig ung og har vært en «rookie» i dette mesterskapet. I denne første sesongen har hovedsaken vært å lære, og med det som utgangpunkt har resultatene egentlig vært oppsiktsvekkende og langt bedre enn vi hadde forventet. Vi håper at vi skal kunne jobbe videre med Marcus også i 2019 og være med på å videreutvikle ham som utøver, sier teamsjef Ingo Leipert i Leipert Motorsport, det tyske teamet som har driftet Mercedesen til Marcus gjennom sesongen.
Akkurat som i Formel 1 er det også «silly season» i GT4-racing, der mange team jobber med å sikre sjåfører for neste sesong. Mange har vært nysgjerrige på Marcus og tatt kontakt for å høre hva som er planene neste sesong.
– Alt er egentlig helt åpent. Å fortsette i GT4-mesterskapet er det mest interessante, fordi det gir muligheter videre oppover i systemet med GT3 og på sikt kanskje også en mulighet til å kjøre 24 timers på Le Mans, som er min store drøm, sier Marcus.
– Jeg har trivdes veldig godt i Leipert-teamet, men forventer også at AMG Mercedes, som har bygget bilen, er villige til å videreutvikle og oppgradere bilen slik at den blir konkurransedyktig også neste år.
– Totalt sett har sesongen vært mye bedre enn forventet, for jeg hadde aldri trodd at jeg skulle stå på pallen allerede i min første GT-sesong. Klasseseier og 8. plass med Lamborghini i 24-timersløpet i Barcelona har også vært en av årets store opplevelser og oppturer, sier Marcus Påverud.
I bladet Bil nummer 11-2017 som kommer til uken kan du lese en stor artikkel om Marcus Påverud.