-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Fra simulator til racerbil
I et par måneder har det vært kjørt simulator-konkurranser hos samtlige Porsche Center i Norge. Sist helg var simulatoren byttet ut med raceriggede Porsche 718 Cayman på Rudskogen Motorsenter.
På Rudskogen skulle det avgjøres hvem som stod igjen som hovedvinner av simulatorturneen hos alle norske Porsche Center. Ved hvert center var det én vinner med beste rundetid som fikk en reise til Rudskogen for å kjøre Porsche 718 Cayman.
På Rudskogen var det i helgen det masse aktivitet – blant annet ble det kjørt en runde av den Porsche Carrera Cup Scandinavia.
De 11 delvinnerne fra simulatorturneen måtte gjennom banebefaring, teori og sikkerhetskurs før det hele skulle avgjøres på banen i ordentlig racerigget Porsche 718 Cayman. Her var det om å gjøre å sette raskeste rundetid i løpet av 18 minutter.
Foran et stort publikum og med heftig kjøring var det til slutt Sindre Setsaas fra Trondheim som stod igjen som vinner med tiden 1:40:8. Andreplassen gikk til Glenn Key fra Tromsø og tredjeplass til Herman Smidt fra Son.
Premien vinneren Sindre Setsaas kan se frem mot er en hel dag med Porsche World Roadshow hvor han får testet en rekke Porsche-modeller.