-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Her er nye Volkswagen Golf
Nye Volkswagen Golf er akkurat avduket hjemme i Wolfsburg.
Volkswagen Golf har vært en av bestselgerne i Europa i flere tiår. Torsdag kveld ble åttende generasjon avduket i Wolfsburg. Den er mer digital, oppkoblet og mer intuitiv å betjene, skriver bilprodusenteni en melding.
- I løpet av syv generasjoner har Golf imponert over 35 millioner kunder. Hele bilindustrien venter at nye Golf setter standarden, uttalte styreformann Herbert Diess i Volkswagen AG under presentasjonen.
Når det gjelder teknologi tar Golf det største spranget fremover siden debuten, hevder VW-ledelsen.
Den digitale arkitekturen gjør nye dimensjoner av intuitiv betjening mulig, for eksempel førerassistanse i opptil 210 km/h. Golf blir også den første Volkswagen som utnytter kollektiv trafikkinformasjon via «Car2X» til å varsle om mulige farer.
Det kommer ingen elektrisk utgave av Golf denne gangen, men hybridversjoner (eTSI og eHybrid), faktisk fem i tallet, inkludert to ladbare. Den mest effektive kommer med 204 hk, mens en GTE-versjon får 245 hk. Begge har et nytt 13 kWh batteri som gir en elektrisk rekkevidde på rundt 60 km.
Enn så lenge leveres Golf også med effektive bensin- og dieselmotorer, samt naturgass.
Golf, Life og Style erstatter Trendline, Comfortline og Highline. Det nye R-Line utstyrsnivået erstatter forgjengerens R-line pakker
Nye Golf kommer på markedet i desember. Til Norge kommer den først til sommeren 2020, opplyser den norske importøren.
Mens dagens Volkswagen Golf fortsetter å være bestselger i sitt siste produksjonsår, er nye Golf forhåndsdømt til ikke å bli en bestselger i Norge, skriver vårt søsterorgan BilNytt.no torsdag.
Budskapet fra den norske importøren er at allerede fra 2023 skal nesten alle personbilene
fra Volkswagen være nullutslippsbiler, men nye Golf VIII vil ikke komme i elektrisk utgave.
Dermed er det en annen Volkswagen-modell som blir Harald A. Møllers bestselger, ID.3 – og etterhvert resten av ID-familien.
PS: Markedsandeler for Golf her hjemme på 6-, 7- og 8-tallet de siste årene er imponerende. Akkumulert markedsandel over 45 år på mer enn fem prosent er ganske utrolig. Ut 2018 var det registrert 264.131 nye VW Golf i dette landet, mens det totalt i Norge i løpet de siste 45 årene er registrert 4.955.554 nye personbiler.