-
Bilmekaniker
Motorpool Handel AS
-
Markedssjef
Formula Automobile Norge AS
-
Delelagermedarbeider
Motorpool Handel AS
-
Daglig leder
Tellus Heistad AS
-
Daglig leder
Bilia Insignia
-
Salgssjef Bruktbil
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Servicetekniker
Preqas AS
-
Kvalitetssjef
Viking Kontroll AS
-
Daglig leder
Tellus Vestfold AS
-
Tekniker coach
Bilia Norge AS
-
CFO
Bilia Norge AS
-
Daglig leder
Nardo Bil Ålesund AS:
-
Prosjektselger
Bolest AS
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Kristiansand
-
Diagnosetekniker KIA
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Daglig leder
Egil Verne AS
-
Biloppretter
RøhneSelmer AS
-
Mekaniker
RøhneSelmer AS
-
Teknisk Kontrollør
Viking Kontroll AS
-
Fagsjef analyse
Bilimportørenes Landsforening
-
Frontsjef og nyhetsreporter
Bilforlaget AS
Mercedes i nye former
Andre generasjon Mercedes B-Klasse skal lanseres i høst, og neste år følger en ny A-Klasse. Men Mercedes har flere planer for sin minste plattform.
De planlegger blant annet en lillebror til CLS, en firedørs coupé med fire sitteplasser. Den skal bygges på MFA-plattformen som benyttes av A/B-Klasse, og det betyr forhjulsdrift.
Modellen på bildene er godt kamuflert, blant annet med BMW-grill. Likevel kan vi se konturene til en kompakt coupé-sedan. Motorene blir de samme som i nye A- og B-Klasse, firesylindrede alternativer med inntil 200 hester.
Si A
Også neste generasjon A-Klasse er foreløpig tungt maskert. På bilutstillingen i Shanghai viste Mercedes en 3-dørs konseptbil som forløper til neste A-Klasse – her er det 5-dørsutgaven som er ute på tur.
SE: Concept A-Class
LES: Fakta om ny B-Klasse
På tross av innpakningen kan vi se at nye A-Klasse blir veldig forskjellig fra dagens modell. I tillegg vil den skille seg ut fra nye B-Klasse.
Det kan virke som Mercedes sikter sin minste modell inn mot BMW 1-serie og Audi A3, mens B-Klasse skal konkurrere mot modeller som X1 og Q3.
Mercedes B-Klasse skal lanseres i Frankfurt i september, mens en ny A-Klasse først ser dagens lys i 2012, og den nye 4-dørs coupéen følger i 2013.