-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Nye medlemmer i lystig familie
Når det er bilutstilling i Madrid er selvsagt Seat på plass. I år med nye medlemmer i den heftige FR-familien.
Fomula Racing
FR (for Formula Racing) er betegnelsen Seat bruker på sine sprekeste modeller. I november presenterte vi Altea i FR-versjon, og nå er det Leons tur til å få tilsvarende behandling. Den kommer i utgaver som tilfredsstiller ønskene både til de som foretrekker bensin og diesel som drivstoff.
Eksteriørt skiller FR-modellene seg ut med en markant front, forkrommede speilhus og blanke enderør i hekken. Eksklusive 17-tommere kan mot pristillegg oppgraderes til enda mer eksklusive 18-tommere.
Inne i bilen kan fører og forsetepassasjer synke ned i hvert sitt sportssete med FR-logoer brodert på ryggen. Logoen finnes også på det sportslige rattet og gearkula. Instrumentene har skalaer med hvit bakgrunn slik at du blir påminnet om bilens egenskaper.
Kraftpakker
Bensinutgaven har samme motor som Golf GTI, en 2,0-liters TFSI som yter 200 hk og har et maks dreiemoment på 280 Newtonmeter i området 1.800 til 5.000 omdreininger. Null til hundre kan foretas på 7,3 sekunder og potensiell toppfart er 229 km/t.
Dieselvarianten har også et slagvolum på to liter og byr på 170 hk. Kombinert med et dreiemoment på 350 Nm i området 1.800-2.500 o/min kan sprinten foretas på 8,2 sekunder, mens snittforbruket ved blandet kjøring er beskjedne 0,6 liter på mila. Potensiell toppfart er 214 km/t.
Debutant på Madrid-utstillingen blir også Altea FR i bensinutgave med den samme 200-hesters TFSI-motoren. Mer om Altea FR kan du lese i denne artikkelen.