-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
Høye drivstoffpriser
Kutter i fritidsaktiviteter
I en ny spørreundersøkelse oppgir en av fire at de har måtte kutte fritidsaktiviteter på grunn av økningen i drivstoffpriser i fjor, og aller verst er det for de med minst fra før. – Bilistene går for lut og kaldt vann, sier Børre Skiaker i KNA.
Mer enn hver fjerde bilist (27,7 %) har måtte kutte ut hobbyer og fritidsaktiviteter for seg selv eller barna siste året på grunn av drivstoffprisene. Det kommer frem i en ny nasjonal spørreundersøkelse Infact har gjennomført på oppdrag fra KNA.
Distriktene og de med dårlig råd er taperne
Drivstoffprisene eksploderte i fjor, og gjennomsnittlig pris per liter på bensin økte med 32% mens diesel økte med hele 40%.
Verst er det for de med anstrengt økonomi, hvor seks av ti oppgir at de har kuttet fritidsaktiviteter for seg selv eller barna.
Distriktene rammes også, ikke uventet, kraftigere. I Nord-Norge oppgir mer enn hver tredje at de har måtte kutte fritidsaktiviteter på grunn av drivstoffprisene.
– Drivstoffpriser forsterker ulikhet
Dette får generalsekretær i KNA, Børre Skiaker til å reagere.
– Ved mange anledninger i løpet av det ekstraordinære fjoråret henstilte KNA regjeringen om å innføre midlertidige kutt for drivstoffavgiftene. Denne undersøkelsen understreker alvoret ved vedvarende høye drivstoffpriser, fordi det forsterker ulikhet i samfunnet vårt, sier Skiaker og understreker at drivstoffkostnadene kommer på toppen av renteøkninger og økte priser på strøm og mat.