-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
AMGs mektigste
I Affalterbach i Tyskland sørger de for stor feiring også når noen fyller et såpass halvrundt år som 55. I hvert fall kommer det lokale bursdagsbarnet, AMG, med historiens sterkeste kundebil så langt. Den skal bygges i – selvfølgelig – 55 eksemplarer.
Vi kan vel være enige om at AMG dro strikken ganske langt da de kom opp med sin Black Series. Men nå har de tatt enda noen skritt til venstre og kommet opp med noe som er såpass banefokusert at du kan glemme alt som heter skilt og gatekjøring.
For å understreke det heter modellen Mercedes-AMG GT Track Series, og bruker den fire liters twin turbo 180-graders-krank-motoren fra Black Series, men med et par tricks i tillegg.
For eksempel innsprøytning med racing-karakteristikk, det er vel her forbud mot gatekjøring oppstår.
Det hele ender derfor med 734 hester og 850 Nm. (AMG har aldri vært hypp på å skryte av turtallet).
Syv-trinns dobbelclutch-kassa er byttet ut, nå med en sekstrinns klikk-klakk kasse fra Hewland. Den er bygget inn bak og forbundet med motoren via en aksel bygget opp av karbonfiber.
Bilstein-demperne kan justeres i alle retninger og med en rekke kompresjonsnivåer. Krengningsdemperne er også justerbare.
De smidde 18-tommerne har 325/660 dekk foran og 325/705 bak. Bremsene har komposittskiver, seks-pots foran og fire-pots bak med justerbar ABS.
Også aereoen er justerbar, både vingen bak og splitteren foran, så her bør eieren (eller hans mekanikere) vite hva de gjør når de skal justere seg frem til en eller annen egenskap.
Siden denne er ment å leve på banen (eller i en eller annen samling) er kapitlet om komfort-detaljer ganske kort – men du beholder i hvert fall air condition.
Fempunkts seler til bøttesetene og et ekstra bur boltet til den fra før av ganske solide spaceframe oppbyggingen hører med.
Brannslukkingsanlegg med racing-spesifikasjoner hører også med.
Rattet er spesialutviklet sammen med Cube Controls – store på simracing, og du kan lese det du måtte ønske å vite ut fra en Bosch Driver Display-enhet. Du finner også vriderne for 12-trinns ABS og for traksjonskontrollen i nærheten.
Det er selvfølgelig kuttet litt vekt her og der, noen karosseriplater av karbonfiber for eksempel. Resultatet endte på 1400 kg. Bra nok, men fremdeles 100 kg mer enn en AMG GT 3 racer.
€ 369.000 ber de om, men du får mer enn bare bilen. Du får også teknisk support fra HWA – en annen tett Mercedes forbindelse. Det var de som utviklet CLK GTR på nitti-tallet – og kan sikkert være nyttige når du skal sette den opp for Nürburgring.
Her nytter det ikke gå til din vanlige forhandler. Alt håndteres direkte fra Affalterbach. De første bilene er på vei ut om noen uker.