-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Debut for Polo R WRC
Fra 2013 er Volkswagen på plass i Rally-VM med en Polo WRC. I dag har de offisielt foretatt den første testen.
Som eneste norske media var vi til stede da Volkswagen avslørte sitt WRC-program på Sardinia i vår. Foreløpig har de forpliktet seg for tre år med start fra 2013-sesongen.
LES OGSÅ: Adjø Dakar, Hallo Verden
I dag har Volkswagen Motorsport foretatt sin første offisielle test av Polo WRC på hjemmebane, nærmere bestemt i traseene som benyttes i den tyske VM-runden ved Trier.
Det var styremedlem med ansvar for motorsport, Dr. Ulrich Hackenberg, og den doble verdensmesteren og Dakar-vinneren, Carlos Sainz, som rattet bilen under testen. Begge hadde med seg erfarne Timo Gottschalk i kartleserstolen.
- Den første testen med vår Polo WRC er et spesielt øyeblikk og en viktig milepæl i våre forberedelser til deltagelse i WRC, sier Dr. Hackenberg.
- Vi er godt i rute, og nå starter vi testingen av våre konsepter og utvikling i virkelige omgivelser. WRC er toppkategorien innen rally og en stor utfordring for vårt team, førerne og teknologien. Vi må utnytte tiden maksimalt frem til alvoret starter i 2013, fortsetter Hackenberg.
- Denne første Polo representerer et foreløpig steg for en kommende rallybil og vil i de kommende måneder benyttes som testbil for diverse komponenter, som motor, girkasse og hjuloppheng, sier sjef for Volkswagen Motorsport, danske Kris Nissen.
- Resultatene fra disse første testene vil bli overført til den ekte Polo R WRC-bilen. Neste år skal vi kjøre et omfattende testprogram på asfalt, grus, gjørme og snø for å sanke mest mulig erfaring foran 2013-sesongen.
På den første dagen tilbakela Dr. Hackenberg og Sainz cirka 100 km på den 2,8 kilometer lange asfaltstrekka i vinområdet ved Trier. Det ble testet ut forskjellige innstillinger av drivverk og hjuloppheng uten spesielle problemer.
- Jeg trives med å være med på utviklingen av Polo R WRC, og å få kjøre de første kilometerne er en stor ære, sier rutinerte Carlos Sainz. - Bilen er fortsatt på et tidlig stadium, men kjennes allerede bra ut.
Parallelt med testingen av Polo R WRC fortsetter VW Motorsport deltagelsen i utvalgte VM-runder hvor de tester ut potensielle førere i en “lånt” Skoda Fabia Super 2000. Neste gang de skal i aksjon er under Wales Rally GB allerede neste helg.
En fører som har vært testet er Andreas Mikkelsen som er fabrikkfører for Skoda UK i IRC-mesterskapet.
Mye tyder imidlertid på at Volkswagen allerede har sikret seg Petter Solberg i stallen fra 2012. Det synes som et fornuftig valg siden Petter er en av de mest rutinerte førerne i verden og anerkjent for sin dyktighet når det gjelder å finne optimale innstillinger for bilen.
Verken Petter eller Volkswagen vil kommentere dette på nåværende tidspunkt, men det drøyer neppe lenge etter at årets sesong er avsluttet før vi får vite mer om dette.
Petter har allerede gitt klart uttrykk for at dette er hans siste sesong i eget team og at han ønsker å kjøre for et fabrikkteam og ta en ny VM-tittel i løpet av noen år. Med Volkswagens ressurser er det ingen umulighet.
SE VIDEO FRA DEN FØRSTE TESTEN: