-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Jaguar med ekstremt konsept
Jaguar kommer med sin første konseptbil på syv år. Her har de tatt en skikkelig snarvei.
Her er en 1:1 bil som er bygget opp fra en samling pixler som har vært brukt på Sonys Gran Turismo-serie siden i fjor sommer.
Pixlene ble samlet til en virtuell bil som Jaguar døpte Vision Gran Turismo Coupé.
Det er kanskje ikke spesielt originalt å lage fullskala-modell av denne type lekebiler, men her er det gjort med en egen vri.
– Denne ble oppfattet som en virkelig muskelbil, sier den unge designeren Ollie Cattell-Ford som selv er en ganske ihuga gamer.
– Det var masse krefter der, men det var ganske opplagt at den trengte litt høyere marktrykk.
Her er historien at Polyphony Digital, selskapet som utvikler spillet, ikke bare skal ha skisser av bilen, men de skal ha alle antatte data. Vekt og tyngdepunktets plassering for eksempel.
Opphengningsgeometri er også et element. Og dessuten skal de ha full kjøring av CFD-programmer (computational fluid dynamics) med fulle data om hva som hender med aerodynamikken ved kjøring.
Da gamer-bilen skulle bygges i fullskala gikk Jaguar-designerne til Special Vehicles Operation – det er de som gjør alt du ønsker ekstra på Jaguarer eller Land Rovere. Og de jobbet hardt for å få opp marktrykket uten å øke luftmotstanden, og endte opp med en skikkelig vinge der bak.
Det er også enklere å ta for seg den store for å se hvordan karosserioverflatene illuderer havet uten særlige bølger – her er det bare myke linker uten en eneste skarp fold.
Og siden vi nå får fotografier av en stor modell – den er 5,54 meter lang – kan vi få med oss detaljer som selv ikke HR-miljøet til Polyphony klarer å skape. For eksempel de små dekalene som minnet om alle Jaguars Le Mans seire, eller den lille tauekroken montert rett over de store front-splitteren.
Cattell-Ford forteller forresten at planen var at tankene med flytende nitrogen, som brukes til å kjøle batteriene i el-raceren, skulle byttes under de lange løpene, og at de jobbet med Polyphony for å få til den lille dampskyen som stiger til himmels når man kobler slangene.
Den er ikke på plass ennå, og skal uansett ikke benyttes på den store modellen. Den er nemlig 100 prosent statisk der vi ikke engang får en titt inn på førerplassen.
Jaguar har selvfølgelig tatt peiling på å vise den frem ved forskjellige anledninger. La oss håpe det snart dukker opp muligheter til den slags.