-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
McLaren for unga
Hans og Hennes-versjoner har man hørt om. Nå blir det oftere og oftere Hans (Sr.) og Hans (Jr.). McLaren har kastet seg på Bugatti Type 52-vogna.
Bugatti var vel den første som gjorde penger på å selge miniatyr-versjoner av sin mest kjente sportsbil til rike foreldre. Type 52 er blitt utgangspunktet for ganske mange overdrivelser.
Den nye McLaren har sine sider den også – først og fremst et vanvittig infotainment-system.
Men la oss først repetere at det er ikke første gang McLaren frir til de små. De gjorde en greie, løselig basert på P1 som vi fortalte om i passe tid før julegavetid 2016.
Nå har de en ny modell på gang. Helelektrisk denne gangen også, selvfølgelig, og basert på 720S.
Noe har de fått til. Aeroen på sidene for eksempel, bikubemønsteret bak – for ikke så snakke om lyktene foran.
Og dørene har også litt teatralsk drama. De løfter seg skrått oppover og har pneumatiske pumper. Og splittere og diffusere i karbon-look er garantert effektive i den gangfarten bilen kan oppnå.
Den leveres med åtte fargemuligheter – alle anerkjente McLaren kulører. Launch-modellen er forresten lakkert i Papaya Spark!
Sjåføren trenger en nøkkel for å starte det hele, og ut av eksosrørene kommer det faktisk eksos-låt. Syntetisk riktignok, men hvem bryr seg?
Men det er infotainment systemet som tar kaka. USB og plass til SD-brikke, så ungen kan sitte der, i stedet for på rommet sitt, og se levende bilder eller høre hermetisk musikk. Du får også informasjoner om bilens muligheter, gjenstående rekkevidde for eksempel.
Og hvis du syns ungen din vier videoen litt for stor oppmerksomhet og glemmer hvorfor hen egentlig fikk bilen, har du muligheten til å bruke en fjernkontroll, slik at du kjører bilen for hen som sitter oppi.
Av og til har jeg følelsen av at hvis en slik leke kom i en schvær pappeske vil ungen kanskje ha større glede av å leke med esken (skummel hule, en tidsmaskin, et dino-egg, bygg-ditt eget tårn) enn med den dumme plastikk-bilen.
Pappas bil er jo egentlig meget kulere.