Skoda vRS Mega ManPram
Skoda vRS Mega ManPram
Skoda vRS Mega ManPram
Skoda vRS Mega ManPram

Mens man diskuterer fedrekvote…

Jeg kjenner i alle fall ett par nybakte foreldre som er opptatt av å vekke bilinteressen hos den lille prinsen så tidlig som mulig. Skoda har et forslag til kjøredoning.

Publisert Sist oppdatert

Det høres ut som en dårlig spøk, men ifølge en undersøkelse hevder majoriteten av britiske fedre at de hadde brukt mer på babytrilling dersom barnevogna hadde hatt en mer attraktiv design - dette ifølge en undersøkelse Skoda har foretatt blant 1000 fedre.

Skoda har kommet opp med en ide de kaller «vRS Mega ManPram».

For å feire lanseringen av nye Octavia vRS – den hittil raskeste Octavia – fikk en gruppe ingeniører i oppgave å overføre kvaliteter fra den nye bilmodellen til hverdagslige objekter. Disse inkluderer vRS ManPram og ble eksponert i en ny reklamefilm for Octavia vRS.

Vogna rager like høyt som bilen og er utstyrt med utvendige speil, hydrauliske dempere, 20-tommers hjul, overdimensjonerte bremsecalipere og den har sågar belysning for trilleturer etter mørkets frembrudd.

De håpefulle som er så heldige og blir fraktet i doningen, kan fryde seg over et sporty interiør og gode justeringsmuligheter av ryggstø.

Undesøkelsen
I Skodas undersøkelse ble 1000 fedre intervjuet. Av disse svarte 76 % at de ville trillet mer og oftere dersom de hadde hatt tilgang til stiligere og mer avansert redskap.

De fem tingene de helst ville ha på sine barnevogner var:

- mer muskuløs design (25 %)

- fete aluminiumsfelger for å øke høyden på vogna (22 %)

- hydrauliske dempere (16 %)

- avanserte bremser, inkludert bremselys (15 %)

- speil på håndtaket (12 %)

I snitt er britiske fedre på trilletur én time i uka. Jeg lurer på om politikerne som diskuterer fedrekvote her til lands har foretatt tilsvarende undersøkelser!

Powered by Labrador CMS