-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Gokart på bøljan blå
Det neste cruise-skipet fra NCL skal jommen hete Norwegian Joy – "norsk glede". Ikke visste jeg at det innbefattet gokartkjøring midt i Sør Kina-havet.
Verden får visst aldri nok av OBOS-blokker på kjøl. Norwegian Cruise Line holder på å fullføre sitt ferskeste tilbud nå, de begynner vel å nærme seg 15 av disse gigantene.
Norwegian Joy er designet spesielt for kinesiske gjester, og skal ha plass til nesten 4000 av dem. Derfor er det ikke store muligheter for at den kommer til å sperre for utsikten fra Akershus-brygga i Oslo – den tradisjonelle cruise-terminalen.
Den skal høre hjemme i Shanghai and Tianjin og vil gå sin jomfrutur neste sommer.
Det er en rekke detaljer som ikke er klare ennå, men NCL har i hvert fall fortalt hvordan båten skal dekoreres på utsiden.
Kunstbåt
Kunstneren heter Tan Ping – en mann som jobber et sted midt mellom bildekunst og design. Bortsett fra at jeg har sett greiene hans noen ganger i Berlin for ti års siden, har han ikke stilt ut solo noe særlig, i Europa.
Men hjemme er han hot – og dette må være et spennende prosjekt for ham. Forslaget ser i hvert fall spektakulært ut.
(Bare for å oppklare det for dere som er dypt inne i kinesisk kultur. Han heter faktisk dette, det er ikke en van han har tatt for å snu Pingtan-begrepet på hodet. Pingtan er, som selvfølgelig de fleste av dere vet, en lokal variant av den tradisjonelle kinesiske kombinasjonen av tale og musikk – og er definitivt ikke det Tan Ping driver med)
Gokartbane
Den eneste grunnen til at jeg trekker frem denne skuta her er at forhåndsinformasjonene forteller at her får racing-trynene anledning til litt Joy også.
Høyt oppe på et av ute-dekkene bygges det nemlig en gokartbane.
Jeg vet ikke noe annet om den enn det renderingene viser, men dette ser definitivt ikke ut som en av de gørrkjedelige Tilke-designede F1-banene, gjesp.
Bare det at det er en bane i to etasjer, med under- og overgang, gjør den til litt av en avveksling fra det vanligvis så flate betongbanene for Kart-fraksjonen.
Her har de selvfølgelig mulighet for et virkelig stunt: Kart-finale mens det blåser storm. Da begynner cruise plutselig å bli lit mer attraktivt.
Kanskje jeg ville begynne å tenke Kielerferge igjen, hvis de innførte noe liknende?