-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Datsun blir mer konkret
Blant en mengde konseptbiler på bilutstillingen i Delhi, dukket Datsun opp med sin Redi-Go.
Det er jo helt logisk at Nissan-Renault viser antydninger av sin kommende Datsun-serie på en bilutstilling i India.
Datsun er ment å være en slags «Dacia» for andre utviklingsmarkeder enn de man finner i Europa, og der figurerer India sterkt.
Det er ikke lenge siden Nissan/Renault etablerte et stort Research & Development senter i India, og svært mye av denne nye konseptbilen stammer åpenbart derfra.
Slektskapet er selvfølgelig enda større når man husker at det allerede er lansert en Datsun i India som heter Go. Redi-Go er vel egentlig en high-rise crossover-utgave av Go, der et SUV-uttrykk kombineres med hatchbackens praktiske egenskaper.
LES OGSÅ: Velkommen tilbake, Datsun
Konkrete informasjoner er det få av. Vi vet at det er 15-tommere som fyller ut de feite hjulåpningene, og vi vet at akselavstanden er 2350 millimeter – med andre ord kompakt, nesten uten overheng foran og bak.
Og så blir vi fortalt at denne har Datsuns særpregede front, som er døpt D-cut Grille. Vi kan vel også gjette at dersom denne konseptbilen kan beveges, er det ved hjelp av den samme 1,2-literen og femtrinns manuelle som utgjør drivlinjen i standard-Go’en.
Denne bilen gir uttrykk for at den er bygget for å tåle masse juling. Og man tenker selvfølgelig automatisk på de bildene man har samlet av indiske landeveier og trafikken der.
Dette ser ut som en liten tøffing som tåler både dype hjulspor i søla, og nærgående oppmerksomhet fra langhornede kyr.