-
DNB Finans AS:
Key account manager
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger Midt-Norge
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Norges Bilbransjeforbund (NBF):
Områdeleder Bransje- og medlemsservice
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Indisk Aston-design
Om noen dager vet vi om denne historien er korrekt, men uansett, den høres såpass fantastisk ut at den er verd å gjengi, så får vi heller rette den opp senere. Historien er at Dilip Chhabria skal designe den nye Aston Martin, og at den første får vi se i Detroit.
Men så begynner mysteriet, velpublisert i indiske kilder.
Dilip Chhabria har dere møtt her hos oss før (følg denne linken for å friske opp hukommelsen), en Art Center-utdannet designer jeg har en viss beundring for, og som har et stort og propert designkontor i India. Avisen, Business Standard forteller at etter Geneve-utstillingen i fjor, der Chhabria blant annet viste sin meget potente konseptbil som han kalte Infidel, ble han kontaktet av Ford folk. Den kontakten har resultert i en lang avtale om ikke bare å designe, men også bygge, prototyper for Fords Premier Automotive Group. Og hans første innsats for PAG blir altså Astonen i Detroit.
Han skal også gjøre en innsats for de andre merkene under PAG, for eksempel Volvo, Jaguar og Land Rover, og selv tror han at han fikk denne avtalen blant annet fordi de får frem kjørende prototyper mye kjappere enn europeiske studioer, og til en meget lavere pris.
James Bond i indisk design? Vel, det er tross alt tettere kontakt derfra med Storbritannia enn det var da han rotet seg borti BMWer.