-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Bruktbil AS avd. Hvam:
Innkjøper bruktbil
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Bilia Norge AS:
Salgsleder, Mini Skøyen
-
Motor Forum Ålesund:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Asker og Bærum:
Bruktbilselger
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Citroën letter på sløret
Om en ukes tid åpner bilutstillingen i Shanghai hvor Citroën skal avduke en spennende konseptbil. Her får du en første titt.
Selvsagt er det kinesiske bilmarkedet viktig for Citroën – som det er for det meste av bilbransjen. Vi drar til den internasjonale bilutstillingen i Shanghai neste uke for å oppdatere deg om lokale og internasjonale nyheter. Men først en sniktitt på Citroën DS Wild Rubis.
Designmessig hører den utvilsomt hjemme i DS-familien, som i dag består av DS3, DS4 og DS5. På bilutstillingen i Beijing i fjor vår fikk vi også se DS Numero 9 – en forsmak på hvordan en stor, luksuriøs DS-modell kan se ut.
Men nå er det altså DS Wild Rubis som står for tur – en middels stor crossover / SUV som foreløpig ikke har fått tildelt noe DS-nummer. Men det er jo noen ledige sifre mellom 5 og 9.
Målene er ganske rause, med en lengde på 4,70, en bredde på 1,95, en høyde på 1,59 og – ikke minst – en akselavstand på hele 2,9 meter.
Den er konstruert med tanke på en plug-in hybrid drivlinje, og den skal spekkes med avansert elektronikk som skal gjøre reisen så komfortabel og sikker som mulig.
Så hvorfor betegnelsen Wild Rubis? Ifølge Citroën fordi den er “wild and rebellious” men likevel “refined and sophisticated”. Og så er den lakkert “ruby red”.
Jeg er helt sikker på at Bil-redaktør Stein Pettersen kan fortelle oss mer om kreasjonen etter å ha besøkt bilutstillingen i Shanghai om en ukes tid.