-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Møller Bil Ensjø:
Deleselger
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Stian Sørlie i ny divisjon
Besøker du bil07 på Lillestrøm, viser Stian Sørlie deg gjerne sin nye racerbil. Med den håper han å være i verdenstoppen innen langdistanseracing neste sesong.
Etter et år i en racerigget BMW 120d, tar Spydeberg-gutten steget opp i en vesentlig heftigere klasse når han neste år setter seg bak rattet i en blodtrimmet BMW Z4 Coupé. Med denne bilen og profesjonelle teamkolleger, håper Stian å nå nye høyder innen baneracing.
Bilen er en storebror av den utgaven som BMW benyttet med stor suksess i årets racingsesong. Motoren er ytterligere forbedret og vekten er redusert slik at bilen ikke vil veie mer enn 1000 kilo. Dette skal gi en toppfart på over 300 km/t.
Samme team
Stian vil fortsette å kjøre for Team Schubert til neste år, men med et enda tettere samarbeid inn mot utviklingsavdelingen i BMW, blant annet med videreutviklingen av bilen han skal kjøre med til neste år. Han vil med sin BMW Z4 M Coupe delta i:
Seks løp i det prestisjefylte tyske langdistansemesterskapet,
Tre 24-timersløp (Nurbürgring i Tyskland, Spa i Belgia og Silverstone i England).
I tillegg har Stian også blitt invitert til å kjøre 24-timersløpet i Dubai i januar, men da i samme bil som han har kjørt i årets sesong (BMW 120d). I dette løpet vil han kjøre med Claudia Hürtgen og Jörg Viebahn – begge svært erfarne profiler innen langdistanseracing.
Vil vinne
- Målsettingen for 2008 er minimum tre seire i langdistanse-mesterskapet, samt pallplass i to av fire 24-timers løp, sier en optimistisk Stian Sørlie. Skulle han lykkes, vil han bli første nordmann som noensinne har stått øverst på pallen i et internasjonalt 24-timersløp.
Stian Sørlie har kjørt profesjonelt siden 1998, og 25-åringen hadde sin beste sesong noensinne i 2007, da han og makker Jörg Viebahn vant åtte langdistanseløp med sin BMW 120d og tok klasseseier i konkurranse med rundt 30 konkurrenter i 24-timers løpet på Nurbürgring.
I tillegg vant Stian Sørlie Rookie of the Year i det Tyske langdistansemesterskapet. Gjennom sesongen satte han flere banerekorder på verdens råeste racerbilbane, Nurbürgring.
Stian Sørlie treffer du på BMWs stand på bil07 under hele messeperioden hvor han også vil vise frem sin nye bil – en ekte racingutgave av BMW Z4 Coupé!