-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
Bilbransjen går nye veier
Vi har tatt en prat med administrerende direktør Ådne Kverneland, sjef for landets største Ford-forhandler, og peilet hans tanker om hva som kommer til å skje med bilbransjen i fremtiden. Ifølge Kverneland vil det i løpet av de nærmeste årene skje større forandringer i bil-bransjen enn hva vi har sett i de siste 30 årene.
Et stort antall mennesker er avhengig av bilen for å tjene penger til livets opphold. En bilforhandlerkjede som Brødrene Kverneland sysselsetter over 200 mennesker, selger rundt 4000 biler i året og vil i år ha en omsetning på ca 700 millioner kroner.
Ifølge Ådne Kverneland vil de endringene vi har opplevd i dagligvarebransjen, med over-føring av makt til kunde og detaljist, også revolusjonere bilbransjen.
Økende kostnadspress
Vi spør Ford-forhandleren: – Hva er det som ligger bak de forandringene som kommer til å skje?
– Bilkjøperne vil stille høyere krav som følge av overproduksjon av biler, endringer av lovverk som følge av EØS-avtalen, nye distribusjonsformer og ny teknologi som blant annet Inter-nett. Dette medfører at bransjen blir nødt til å forandre seg. Bilavgiftene utgjør rundt halv-parten av det beløpet kunden betaler for en ny bil. EU/EØS vil føre til en utjevning av bil-priser landene imellom, samtidig som man i prinsippet vil kunne kjøpe bilen hvor som helst. Sammen med overproduksjonen verden over har dette allerede ført til at bilprisene – og forhandlernes fortjenester – har gått ned. Dermed må forhand-lernes kostnader reduseres, distribusjonen må bli mer effektiv og bransjen må i større grad utnytte de mulighetene som teknologien gir.
– Du nevner nye distribusjonsformer. Hvordan kan kundene dra nytte av det?
Internett
– Internett vil få en sentral plass i kundenes infor-masjonstilgang. Nettet vil gi forbrukeren større mulighet til å sammenligne ulike alternativer blant bilmodeller, priser og forhandlere. Denne informasjonen kan hentes der de måtte være – på jobb, reise eller hos forhandleren. Kjøperne kan lese tester, sammenligne priser og få tilbud fra forhandlere uten å være bundet til åpningstider og begrensning i de medier og den informasjon de før har hatt tilgang på. Vår utfordring blir å organisere alt som allerede finnes der, og å gjøre det funksjonelt og tilgjengelig. Dette arbeider vi med. Blant annet har vi planer om å gi gratis tilgang til dette ved dataterminaler i våre butikker.