-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Volkswagen viser sin minste – igjen
Det haster å få på plass en elbilsuksess for Volkswagen. Nå har toppsjefen lettet litt på sløret til sine ansatte.
På et møte med de ansatte nylig viste Thomas Schäfer, sjefen for Volkswagen, de første bildene av Volkswagens kommende elbil. Den som alle skal kunne ha råd til.
Schäfer hadde en spesiell agenda da han snakket til de ansatte.
-Etter at vi ble ferdige med forhandlingene (med fagforeningene) i desember har vi kunnet trykke på startknappen og satt i gang den største fremtidsplanen i merkets historie. Med våre klare forpliktelser skal vi følge en ambisiøs plan for å sikre at vi skal nå våre felles mål. Et av dem er å gjøre mobilitet tilgjengelig for alle – det er det løftet som ligger i merkenavnet vårt, sa han blant annet.
Premiere i 2027
Dermed dukket bildet av den nye innstegsmodellen opp og han fortalte at de har tenkt å vise en show-utgave av den for publikum i begynnelsen av mars. Dessuten at produksjonsmodellen skal ha premiere i 2027 og at man tar sikte på ca. € 20.000,-
Nå hører det med til historien at Volkswagen har fortalt oss om kommende småbiler med varierende informasjoner om når og hvordan, og med bilder av en rekke forskjellige karosserier siden vi skrev om disse initiativene for første gang.
Det var da de viste ID.Life på utstillingen i München i 2023. Siden da har småbilen dukket opp i så mange sammenheng at jeg håper virkelig denne siste meldingen vil vise seg å holde – ellers bli historien om den elektriske Folkevognen – den som var beregnet for Folket - helt latterlig.
Og vær trygg – det er fremdeles en del rare detaljer her.
For i tillegg til dagens nye modell har vi for eksempel en annen liten elbil under utvikling, ID.2All, som er basert på den gamle MEB plattformen. Der ser det ut som det siktes på under € 25.000 og debut sent neste år.
Denne nye, som ikke har fått noe navn i dagens pressemelding (men som stadig kalles ID.1 eller ID.Polo) er derimot basert på en helt ny plattform som heter SSP (Skalerbart System Plattform).
2 modeller
Fra 2027 skal Volkswagen altså ha to modeller i klassene under Golf – den billigste bygget på den mest moderne arkitekturen.
Jeg er spent på hvordan de skal differensiere disse modellene.
Schäfer kunne fortelle, til de ansattes begeistring, at Wolfsburg var blinket ut som sentrum for ny teknologi og nye produksjonsmetoder – og at derfra skal alle kommende, kompakte SSP-modeller rulle ut.
Han avsluttet med sin nye Trippel A – som blant annet inkluderer ni nye modeller frem til 2027.
De tre A’ene betyr sikkert et eller annet på tysk.
Oversatt betyr de:
- Ta igjen (konkurrentene?)
- Attack – angripe
- Lede an, som i å være ledende merket i volum-segmentet, sette nye standarder og brøyte veien for mobilitet i hele verden!