-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Innsikt i Insight
Hondas nye Insight, den eneste reelle Prius-konkurrenten, har vi fortalt om før. Nå er den endelig vist i produksjonsform. På Detroit-utstillingen.
Vi så den såkalte konseptutgaven på Paris-utstillingen for noen få måneder siden (KLIKK HER FOR ET GJENSYN). Å dømme etter fotografier og video fra Detroit, har det ikke skjedd store endringer siden den gang.
I motsetning til de andre el- og hybridbilene i Detroit i går, fikk Insight en meget lavmælt introduksjon. En rød og en sølvfarget utgave var rullet inn like før utstillingen åpnet for de mange tusen pressefolkene, sammen med en gjennomskåret utgave i blått.
Nøkternt
Og det var det. Intet orkester, ingen dansere, ingen strobe lys – ikke en gang en slags pressekonferanse. Bilene bare var der.
Det skal kanskje bli profilen, de skal konkurrere med Prius på innhold og pris, og det skal skje uten de overdrevne faktene.
Bilen er en femdørs kombikupé etter Hondas velprøvde hybrid-oppskrift som de har hatt på markedet en ti års tid nå. I forhold til tidligere hybrider fra Honda, er førerinformasjonene blitt mer omfattende.
Bakgrunnsfargen på speedometeret forteller deg for eksempel om hvordan du kan kjøre mest mulig effektivt, det er tilbakemelding om den aktuelle kjøre-effektiviteten og så får du tilbakemelding om det Honda så sjarmerende kaller den kumulative, langsiktige kjørestilen.
Høye ambisjoner
Honda sier at de skal selge en halv million hybrider i året i tiden som kommer, men det skal ikke Insight klare alene. I løpet av ganske kort tid vil det bli bygget en utgave som slekter tett på konseptmodellen CR-Z, og Jazz vil også komme i en hybrid-utgave.
Når de skal komme til Norge aner vi foreløpig ikke, men importøren har sagt at han skal selge 600 Insight i år. Til sammenlikning skal Toyota selge 2000 Prius.
Så sier Honda at siden de til de grader fokuserer på hybrid og hydrogen for tiden, har de visstnok lagt V10 og en ny utgave av NSX på is. Det vil ikke komme noen luksus Acura til Japan, og man ønsker ikke å bruke penger på å utvikle det man i dag ser på som lett frivole utskeielser.
Ei heller fete luncher eller Hollywood-bling ved Insight-premierer.