-
Motor Forum Oslo AS:
Operativ Salgsleder Nybil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
TotalEnergies:
Distriktansvarlig / Sales Representativ
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Nardo Bil Ålesund AS:
Servicemarkedsleder
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Ny Peugeot – 5008
Peugeot lanserer en ny flerbruksbil på høstens Frankfurt-utstilling. 5008 blir en brobygger mellom nye 3008 og den store 807.
La oss starte med de fysiske målene: En lengde på 453 cm, en bredde på 164 cm og en høyde på 183 cm. Akselavstanden er på 273 cm. Sammenlignet med foreløpig siste tilskudd i Peugeot-familien, 3008, betyr det tilnærmet samme bredde og høyde men 16 cm ekstra i lengderetningen og 12 cm strukket akselavstand.
Dermed får man bedre plass ombord. Så mye bedre at de som ønsker, kan få 5008 levert som 7-seter med to klappseter bakerst. Andre seterad er meget fleksibel, og de tre individuelle setene kan skyves 130 mm i lengderetningen. Ryggstøene kan reguleres for økt komfort på langtur.
SAMLEARTIKKEL: ALT FRA FRANKFURT
Pakkesel
Bagasjekapasiteten for utgaven med fem seter, er på 579 til 678 liter, avhengig av posisjonen til setene. Med andre seterad nedfelt og lasting til taket, er kapasiteten i følge Peugeot på hele 2506 liter. Legger du også ned fremre passasjersete, kan du frakte gjenstander med en lengde på inntil 276 cm.
I kjent Peugeot-stil er glassflatene formidable. Frontruta har et areal på 1,70 m2, og nesten like stort er panorama glasstaket (1,69 m2). Tar vi med resten av rutene, har 5008 en glassflate på hele 5,77 m2. Resultatet skal være et lyst interiør og god utsikt, uansett hvor i bilen man befinner seg.
Komfort
Peugeot lover et luksuriøst og komfortabelt interiør med høy grad av sikkerhet. En del av utstyret har tidligere vært forbeholdt langt mer påkostede modeller.
Seks alternative drivlinjer tilbys fra salgsstart høsten 2009. Du kan velge mellom to 1,6-liters bensinmotorer med 120 eller 156 hk, samt fire dieselvarianter som strekker seg fra 1,6 til 2,0 liter med hk-tall fra 120 til 163.
Vi får sikkert mer detaljert informasjon i god tid før verdenslanseringen som finner sted i Frankfurt i september.
SAMLEARTIKKEL: ALT FRA FRANKFURT