-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Bruktbilselger
Albjerk Bil Drammen AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Salgskonsulent næring
Kverneland Bil Bergen
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Merkeansvarlig/Selger
Mobile Follo AS
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Oslo
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Administrerende direktør
Jæger Automobil AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
-
Produktsjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Servicemarkedssjef, ORA
Bilia Norge AS
-
Innkjøp- og logistikkansvarlig, ORA
Bilia Norge AS
-
Serviceleder
Autoria Ski AS
-
Bilmekaniker
Autoria Ski AS
Dieseltrenden trues
To særtrekk er typiske for det norske firmabilmarkedet


Først publisert i Bil 4-2012.
Dieseldrevne personbiler og ikke minst stasjonsvogner med dieselmotor opprettholdt en svært høy andel av firmabilsalget i fjor.
43 607 av firmabilkundene valgte ny dieselbil i 2011, det er hele 78 prosent av fjorårets totale firmabilsalg – og en økning på 8,8 prosent sammenlignet med 2010. Men denne trenden kan snu i år.
Firehjulsdrevne biler tok i fjor rundt 23 prosent av firmabilmarkedet. Det dreide seg om 12 798 biler, og det var en økning på 3,7 prosent sammenlignet med 2010.
Ikke mindre enn 55 775 nordmenn fikk ny firmabil i fjor. Det er en økning på 6,1 prosent sammenlignet med 2010.
Dreining mot bensin
Hva vil skje i løpet av 2012? Det kan bli en viss dreining fra diesel- og over til bensinmotorer. Dette henger sammen med myndighetenes fokusering på at dieselbilene står for en høy andel av den lokale luftforurensningen.
Derfor vurderer man å innføre kjøreforbud for dieselbiler i de store byene i Norge – på dager med høy luftforurensning.
Enkelte av bilimportørene registrerte allerede tidlig i 2012 overgang til bensinmotorer for flere bilmodeller. Hos Toyota har man solgt over 90 prosent med bensinmotor for den nye modellen av småbilen Yaris.
På firehjulsdrevne Toyota RAV4 har salget av bensinversjonen økt fra 30 til 50 prosent, mens familiebilen Avensis er i ferd med å øke fra 30 til 40 prosent med bensinmotor.
– Dette gjelder mottatte bestillinger, mange av bilene er ennå ikke levert. Effekten på registrerte, nye biler vil komme tydeligere i tiden fremover, sier informasjonssjef Espen Olsen i Toyota Norge.
Også for Mercedes-Benz, Audi og Skoda registreres økende etterspørsel etter biler med bensinmotor ved begynnelsen av 2012.
Skoda og Nissan øker
Selv om VW, Toyota, Ford og Volvo er de virkelig sterke merkene i firmabilsalg, var det Skoda og Nissan som prosentvis gikk mest frem i fjor, med en økning på hele 31, 6 prosent for Nissan og 20,1 prosent for Skoda.
Til tross for at Mitsubishi hadde en gedigen suksess med den nye ASX-modellen, var det bare 18,1 prosent av Mitsubishi-salget som var firmabiler. For Skoda og Nissan utgjorde firmabilene nær dobbelt så mye – nær 35 prosent av salget.
Tradisjonelt har Volvo vært et velkjent firmabilmerke i mange år. Men faktisk utgjør Volvos firmabilsalg ikke mer enn 38,5 prosent av personbilsalget for 2011, mens det for BMW utgjorde 50,9 prosent, for Citroën 55,3 og for Subaru hele 57,5 prosent.
Volvo V60, Peugeot 508, VW Passat og Ford Focus var alle sammen modeller med sterk fremgang som firmabiler i 2011.
På alle fire
De mest etterspurte firehjulsdrevne firmabilmerkene er VW, BMW, Subaru, Volvo, Audi og Suzuki – alle med over 1000 solgte i fjor. BMW økte sitt salg av firehjulsdrevne firmabiler med 39 prosent, mens Skoda gikk frem 41,3 prosent.
Norges mest etterspurte firehjulsdrevne firmabilmodell var i fjor Suzuki Swift, mens Volvo V70/XC70 og XC60 fulgte tett etter sammen med VW Passat, BMW X1, Skoda Octavia, VW Tiguan og Subaru Forester – alle med over 500 solgte biler i firmabilsektoren.