-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Utsolgt før lansering
Går du og sikler på en Lexus NX 300h, den nye SUV-en? Da må du innstille deg på lang ventetid. Årets kvote er nemlig utsolgt.
Mye kan sies om designen Lexus har valgt for sine nye SUV, men at NX 300h skiller seg ut i mengden kan nok alle enes om:
Lexus var i mange år et nisjemerke i Norge. I 2005 leverte Norges ene Lexus-forhandler 50 nye biler, men de siste årene har merket opplevd kraftig vekst takket være modeller som appellerer til et bredere publikum. Samtidig er forhandlere på plass i de største byene.
I 2013 ble det for første gang registrert over 500 nye Lexus på norske skilter, ifølge statistikk fra Opplysningsrådet for Veitrafikken.
Siden lanseringen i 2010 er det kompaktmodellen CT 200h som har vært viktigste drivkraft, men nå ser det ut til at en ny modell vil ta over – den mellomstore SUV-en NX 300h.
- Etter kun to ukers salg har vi allerede passert 170 kontrakter på bilen, og vi har dermed solgt årets kvote. Dette er langt mer enn forventet på så kort tid, sier leder for Lexus Norge, Jan Christian Holm.
Nå jobber den norske Lexus-organisasjonen på spreng for å sikre større tildeling av kundebiler for registrering og levering i år.
- For neste år er salgsmålet 750 biler, hvilket er tre ganger så mye som det totale Lexus-salget hittil i år, fortsetter Holm.
- Bilen som får en startpris på 523.500 kroner treffer et bredt publikum i Norge, og det er tydelig at vi med denne modellen tiltrekker oss mange nye kunder.
- Lexus skal fortsatt være et eksklusivt nisjemerke i Norge, men det er selvsagt veldig motiverende for organisasjonen å oppleve at en ny modell får en slik mottakelse i det norske markedet, avslutter Holm.
Bladet Bil / BilNorge.no er blant de første internasjonale medier som får kjøre Lexus NX 300h. Det skjer i USA neste uke, og vi kommer selvsagt tilbake med våre førsteinntrykk på BilNorge.no.