-
Salgssjef
Svalbard Auto AS:
-
Kunderådgiver logistikk
Svalbard Auto AS:
-
Mekaniker
Svalbard Auto AS:
-
Daglig leder
Mobile Asker AS
-
Operativ salgsansvarlig
Rental Group Mobility AS
-
Bilglassmontør Lørenskog og Ensjø
Cary Norway AS
-
Avdelingsleder Lørenskog
Cary Norway AS
-
Bilpleier- og Teknisk Klargjører
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Hønefoss AS
-
Marketing Communications Specialist
Mazda Motor Norge
-
Produktsjef
Rodin & Co AS
-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
BMW i konkurransedrakt
BMW har presentert sin utfordrer utviklet for det nye LMDh-reglementet. Dermed får de mulighet til å konkurrere i de alle store, internasjonale seriene.
LMDh står for Le Mans Daytona hybrid og er en ny klasse som skal aktiviseres fra 2023. BMW M Hybrid V8 heter modellen som har både de velkjente nyrene samt Hofmeister kink – sistnevnte som ren dekor. Dessuten er den en del av BMW M sin 50-årsmarkering.
Så langt har det tyske selskapet kun annonsert deltagelse i topplassen av det amerikanske sportsbilmesterskapet, men de har ikke utelukket at de også kan stille til start i WEC-serien hvor Le Mans er selve rosinen i pølsen.
Om de velger å kjøre det legendariske 24-timersløpet blir det i så fall første gang siden 1999 da deres V12 LMR tok merkets første og hittil eneste seier på Le Mans.
GTP- og Hypercar-klassene vil være åpne for både LMDh- og Le Mans Hypercar-kategoriene (LMH), og BOP (Balance Of Performance) skal benyttes for å gjøre bilene så jevnbyrdige som mulig med hensyn til ytelser.
Som regelverket tilsier benytter BMW M et chassis fra Dallara, en av fire godkjente produsenter til serien. Bilen må ha en minstevekt på 1030 kg og maks effekt som tillates fra den hybride V8-drivlinjen er 670 hestekrefter.
BMW skal samarbeide med amerikanske Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), og planen er å stille med to biler i det amerikanske SportsCar-mesterskapet. Teamsjef blir Bobby Rahal – en legende med årelang erfaring fra amerikansk og internasjonal racing.
Alpine, Audi, Cadillac og Porsche har alle sluttet seg til LMDh mens Ferrari, Glickenhaus, Peugeot og Toyota tilhører LMH-gruppen. Lamborghini har også meldt sin ankomst til LMDh fra 2024.
Første race for de nye biltypene blir 24-timersløpet på Daytona i januar 2023 som åpner SportsCar-mesterskapet.