-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Pikes Peak i elbil
Bakkeløpet i Pikes Peak er kjent for muskelbiler og raske motorsykler som raskest mulig tar seg opp til den 4300 meter høye toppen. I år stiller Mitsubishi til start – i en elbil.
I år kjøres det klassiske bakkeløpet i Colorado fire dager etter den amerikanske nasjonaldagen, den 8. juli. Løpet er kjent for muskuløse prototyper, ikke minst har Monster Tajima, Suzukis motorsportsjef, gjort seg bemerket der de senere årene.
Men nå forteller Mitsubishi at de stiller til start i en i-MiEV Prototype basert på deres elektriske småbil. Og de ser ut til å mene alvor.
Til å ratte bilen har de hyret inn Hiroshi Masuoka, en legendarisk fører som har deltatt i Dakar Rally hele 21 ganger, og som gikk helt til topps der i 2002 og 2003 i en Mitsubishi Pajero og en PajeroEvolution – ikke akkurat standardutgaver av gatebilen de heller.
Prototypen skal benytte komponenter fra i-Miev, og Mitsubishi hevder de skal bruke data fra konkurransen til å videreutvikle sin teknologi innen elbiler og Plug-in hybrider – sistnevnte er teknologi de snart skal lansere i en ny modell.
LES OGSÅ: Neste Outlander blir hybrid
Pikes Peak International Hill Climb ble første gang kjørt i 1916, og fra start- til målstrek er det en høydeforskjell på nærmere 1500 meter. Det betyr store utfordringer med hensyn til atmosfærisk trykk, temperaturforskjell og værforhold.