-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
F1-penger til sikkerhet
Bernie Ecclestone er i ferd med å betale FIA 360 millioner dollars for TV-rettigheter fra F1-løp. Hele sjekken skal inn i en stiftelse som skal jobbe med trafikksikkerhet, forteller Financial Times.

Samtidig har FIA jobbet hardt for å bli mer respektert i nærmiljøet sitt. FIA er tross alt en paraplyorganisasjon for bilist-organisasjoner i over 100 land, og burde være like opptatt av bilturisme som av Formel 1. Slik er det imidlertid ikke, F1 er alt for dominerende i dette bildet. Det skal nå rettes på, takket være første avdrag fra Ecclestone.
360 millioner dollars skal inn i et trafikksikkerhetsfond, og det vil gjøre det mulig å drive trafikksikkerhetsforskning og –arbeid for ca. 15 millioner dollars i året. I forhold til det som ellers ofres på dette området er det et formidabelt beløp. EU har for eksempel et årlig trafikksikkerhetsbudsjett på mindre enn halvparten av denne summen.
Av Jon Winding-Sørensen – bilnorge.no