-
Birger N. Haug:
Servicemarkedsdirektør
-
Motor Forum AS, Asker & Bærum:
Daglig leder
-
Møller Bil Bruktbilsenter Bergen:
Salgssjef bruktbil
-
Subaru Norge AS:
Teknisk leder - Subaru Norge AS
-
Norwegian Mobility Group AS:
Markedsansvarlig
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger
-
Mazda Motor Norge:
Servicemarkedsspesialist
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Takserer
-
Møller Bil Haugesund:
PKK-kontrollør
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør og billakkerer
-
Møller Bil Skadesenter Bergen:
Bilskadereparatør, bilmekaniker, billakkerer
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Norwegian Mobility Group AS:
Produktsjef
-
Toyota Haugesund AS:
Verkstedsleder
-
Birger N. Haug Oslo:
Nybilselger
-
Toyota Bilia AS:
Salgssjef
-
Continental Dekk Norge AS:
Key Account Manager
-
Mitt dekkhotell Røa AS:
Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Innlandet AS, Lillehammer:
Bilmekaniker
-
Bolest AS:
Servicetekniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer
-
Møller Bil Fellesfunksjoner bruktbil, avd Oslo:
Innkjøper
-
Automateriell AS:
Servicetekniker i Oslo - Oslo Nord og Østfold
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Daglig leder
-
RSA BIL Oslo:
Selger nybil BYD
-
Birger N. Haug AS:
Teamleder mekanisk verksted
-
Billakkspesialisten AS:
Salgsrepresentant / Tekniker
-
Gundersen Bilservice A/S:
Biloppretter/ Billakkerer
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Proffmarked
-
Møller Bil Skadesenter Jessheim:
Bilskadereparatør
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef - Ryen
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger - Fornebu
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Selger - Ryen
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Porsche Center Gardermoen:
Servicerådgiver
-
Mekonomen Company Bilverksted AS:
Avdelingsleder
-
INTAKT Bilskade:
Billakkerer
-
INTAKT Bilskade:
Bilskadereparatør
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker/Tekniker
-
Bertel O. Steen Telemark:
Plassjef
-
Birger N. Haug AS:
Nybilselger - Asker og Bærum
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Polestar
-
Bilskadesenteret Telemark AS:
Billakkerer
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
-
Bilforlaget AS:
Journalister/Reporter
Nye utfordringer for Andreas Mikkelsen
Til helgen skal Andreas Mikkelsen på ny i aksjon for Citroën. Denne gangen med tøff konkurranse internt i teamet.

Andreas ser frem til å kjøre Rally Tyskland, som blir hans første asfaltløp for Citroën Total Abu Dhabi WRT. – Målet er å være med i tetkampen, sier han.
Dette blir nordmannens tredje VM-runde for Citroën-teamet, og det første på asfalt. Det spesielle asfaltløpet har flyttet serviceparken fra Trier til Bostalsee, og byr også på noen nye etapper.
– Men mye er likt som i fjor, og jeg har gode resultater fra Tyskland de siste årene. I fjor ledet jeg etter første dag, men gjorde en feil på lørdag og ble til slutt nummer fire, sier de tre siste års bronsemedaljør i VM.
I denne VM-runden skal Andreas for første gang konkurrere sammen med Citroëns førstefører, Kris Meeke, og det skal bli interessant å se på styrkeforholdet de to imellom.
VM-runden i Tyskland er kjent for å være et spesielt løp, med tre vidt forskjellige veityper, som igjen krever tre forskjellige kjørestiler.
Den ene dagen er det vinranker med hårnål etter hårnål, og mye møkk og gjørme som dras opp på veien etter hvert som bilene kutter svinger.
Deretter følger etapper på militærområde med betongveier og såkalte hinkelsteiner, som førerne absolutt bør unngå å treffe hvis de har tenkt å fullføre løpet. Søndag avsluttes det hele på raske og åpne landeveier.
Sammen med kartleser Anders Jæger har Andreas hatt en todagers test for å bli kjent med Citröen C3´n på asfalt. Citröen har tradisjonelt vært svært konkurransedyktige på asfalt, og Andreas forteller at han raskt fant seg til rette i bilen.
– Ja, vi fant oss til rette med en gang. Testen fungerte veldig bra. For første gang har jeg også fått testet på militærområdet, noe som er svært viktig med tanke på å lære seg å ta vare på dekkene.
– Vi kjører på tre helt forskjellige underlag, og jeg mener vi har funnet best mulig innstillinger for alle underlagene. Med de nye bilenes downforce har vi også mye bedre grep på asfalten enn hva jeg har vært vant med, sier han.
Den eneste bekymringen Andreas har er startposisjonen.
– Vi starter litt bak i feltet, så jeg håper været holder seg fint sånn at det ikke blir dratt ut alt for mye steiner og gjørme på veien av de som kjører foran oss, sier Andreas, og legger til at han trives godt i Tyskland.
– Det er absolutt et løp jeg liker, og jeg har forhåpninger om at det skal gå bra i år også. Målet er å være med i teten, sier han.
Og vi er meget spente på hvordan Andreas gjør det i forhold til sin britiske teamkollega. Mads Østberg har valgt å stå over denne runden, så vi eneste norske håp er Mikkelsen.