-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Tøft for Dennis Olsen på Spa
Formel Renault-fører Dennis Olsen måtte takle store utfordringer på Spa Francorchamps sist helg. Til tross for utfordringer sikret han seg nye poeng og ligger nå på en tredjeplass i mesterskapet.
Spa Francorchamps i Belgia er en av verdens mest legendariske baner, kjent for sine krevende partier i høye hastigheter. Med en topphastighet på 260 km/t og et gjennomsnitt på 185 km/t utfordret Dennis vekslende forhold med regn og tørr bane.
Spa er godt kjent for sine plutselige regnbyger på den ene siden av banen og sol og tørt på den andre. Allerede under treningen fikk Dennis smake litt av banens utfordringer.
- Det er helt vanvittig hvordan været forandrer seg i løpet av noen få sekunder. Under treningspasset torsdag møtte jeg en vegg av vann inn mot et av banens mest krevende partier, sier Dennis.
- Jeg kommer ned en bratt bakke og inn mot en litt feildosert dobbel venstre som vi pleier å ta i ca. 220 km/t. Jeg ser at det blir vått på banen og slakker av ned til 120 km/t og ruller inn i svingen. Regnet som hadde kommet bak svingen hadde laget en liten elv som krysset banen, og jeg var sjanseløs på slicks. Jeg bare seilet av banen og bilen stoppet i reilen, forklarer Dennis.
Det ble ikke store skadene, men allikevel nok til at han ikke kunne fullføre treningen og måtte stille uforberedt til kvalifiseringen.
Også Dennis` teamkamerat, Oscar Tunjo, gjorde samme feil men fikk en del større skader på sin bil. Teamet klarte å få begge bilene klare til kvalifisering.
På kvalifiseringen, som danner startposisjon i begge løpene, regnet det kraftig, og Vålergutten var en kort stund oppe på tredjeplass i sin gruppe. Men han datt ned til femte beste tid på den siste runden. Av de 26 bilene som deltok ble det en tiendeplass totalt.
Fra tiende startspor i det første løpet tok nordmannen en knallstart og passerte to biler før første sving. I utgangen av svingen var en konkurrent uheldig og kjørte på Dennis slik at han snurret og måtte la hele feltet gå fra seg. Fra 26. plass ga han absolutt alt, avanserte 14 plasser og kjørte inn til en fin 12. plass.
- Når man starter midt i feltet er risikoen noe større i første sving, og denne gangen var det jeg som fikk svi. Jeg hadde bare en ting i hodet da jeg ble snurret og kunne ikke gjøre annet enn å la instinktene styre. Jeg holdt hodet kaldt og kjørte så jeg nesten ble redd selv, spøker en blid Dennis.
I andre race fikk han en god start og kjørte inn til en 7. plass. Dermed kneppet han inn ytterligere 2 poeng i jakten på andreplassen i sammendraget.
- Vi fikk ikke full uttelling for det harde arbeidet denne gangen men er allikevel fornøyd med å ta med viktige poeng i mesterskapet. Nå gleder jeg meg til å kjøre på Assen neste helg, avslutter Dennis.
Allerede tirsdag er Dennis på plass hos Red Bull for simulatorkjøring og trening, og han reiser rett derfra til Assen i Nederland for å kjøre neste løp i Formel Renault.
Gleden over å kjøre fort i bil gjør også at han stiller opp i gokart-NM helgen etter for å kjempe mot gamle konkurrenter om en NM tittel.