-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Veiby på tredjeplass i Japan
Det er duket for en thrilleravslutning av FIA Asian Pasific Rally Championship (APRC) etter at Ole Christian Veiby ble nummer tre i Japan. Selv om han mistet sammenlagtledelsen har han fortsatt alt i egne hender før det siste løpet.
En ødelagt demper satte en effektiv stopper for at Ole Christian Veiby og hans kartleser Stig Rune Skjærmoen skulle ta et langt steg mot sammenlagtseieren i det asiatiske rallymesterskapet.
Skoda Motorsport-føreren måtte nemlig bryte lørdag, men kom sterkt tilbake søndag og sikret seg med det verdifulle poeng i sammendraget.
– Vi kom over et hopp på en bru, og landet helt fint. Men jeg merket med en gang at noe var galt på høyresiden bak. Bilen oppførte seg veldig rart, og vi tenkte bare på å ta oss til mål på etappen for å finne ut hva som hadde skjedd, sier Ole Christian.
– Men plutselig i en sving så tok ikke bilen styring i det hele tatt, selv med fullt rattutslag. Vi havnet i grøfta og var sjanseløse på å ta oss opp igjen. Da vi tok en nærmere titt på bilen, viste det seg at vi hadde hatt en snikpunktering som var årsaken til at vi havnet i grøfta. Vi merket ikke noe til punkteringen på grunn av at bilen var helt uberegnelig å kjøre etter at demperen ble ødelagt på hoppet, forteller Ole.
Før runden i Japan ledet de norske guttene mesterskapet med 10 poeng på sin teamkamerat Gaurav Gill. I APRC deles det ut poeng for hver dag, og den raskeste føreren får sju poeng. I og med at Ole måtte bryte lørdag og Gill var raskest, så knappet indieren inn forspranget med sju poeng.
Søndag var imidlertid Kongsvinger-gutten på plass igjen, og viste at han er mesterskapets raskeste fører og avanserte til tredjeplass i løpet. Med sju bonuspoeng og 15 poeng for tredjeplass, sørget Ole for at Gill ikke kan senke skuldrene i avslutningen på hjemmebane i India siste helga i november.
Gill fikk seks poeng søndag og 25 poeng for førsteplassen, og overtok sammenlagtledelsen med seks poeng. Det betyr at løpet i India blir helt avgjørende og et rotterace mellom de to Skoda-førerne.
– Da jeg måtte bryte lørdag tenkte jeg umiddelbart at løpet var kjørt med tanke på sammenlagtseieren. Men det er slik at jeg fortsatt har alt i egne hender. Vinner jeg i India, så vinner jeg også sammenlagt, sier Ole, som er klar over at Gill vil føle et ekstra press på hjemmebane.
– Samtidig er løpet i India et nytt løp for meg, mens Gill antakeligvis kjenner løpet godt. Så det kommer til å bli spennende. Den av oss som vinner løpet, vinner også sammenlagt, sier Ole.