-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Opp- og nedturer for Mikkelsen
Helgens VM-runde i rally ble noe annet enn hva Andreas Mikkelsen hadde håpet på. Men han reiser hjem fra Mexico med mye lærdom i bagasjen.
Løpet åpnet på best mulig måte for den norske WRC-føreren. I sin VW Polo R WRC hadde Andreas og hans finske kartleser tredje beste tid på den korte åpningsetappen.
De fulgte opp med en ny tredjetid på SS2, og lå dermed på andreplass i sammendraget etter to etapper i sin debut i Mexico.
Men på SS3 hadde de en litt i overkant offensiv note, og kjørte av veien. Høyre bakhjul ble skadet, og løpet var dermed ødelagt med tanke på en god plassering.
– Jeg likte virkelig løpet frem til det skjedde. Noen ganger er en heldig og det går bra, andre ganger gjør det ikke det. Dessverre traff jeg noen steiner på utsiden av veien, og der ble jeg stående, forklarer Andreas.
Mekanikerne fikk ordnet skadene på bilen i løpet av kvelden, slik at den norsk-finske duoen kunne starte dagen etter. Igjen åpnet de med tredjetid, før det nok en gang ble bråstopp på den neste etappen. De kuttet en venstresving, traff en stein og rullet.
– Å bryte tidlig to dager på rad er absolutt ikke bra. Mange vil sikkert tro at jeg tok for store sjanser, men det var nettopp det jeg forsøkte å unngå, sier Andreas.
Bilen ble ikke mer skadet enn at han kunne fullføre siste dag av VM-runden, og dermed også få verdifulle kilometer som er viktig lærdom med tanke på neste sesong.
– Jeg er selvsagt skuffet over at jeg måtte bryte tidlig to dager på rad. Likevel reiser jeg ikke tomhendt hjem. Jeg har fått verdifulle kilometer i bilen, og kjenner løpet langt bedre enn hva jeg gjorde før start. Nå retter jeg blikket mot neste VM-runde som er i Portugal første helga i april, sier han.
Selv om Andreas Mikkelsen ikke lyktes i Mexico, ble det nok en gang et godt løp for Volkswagen Motorsport. Teamkameratene Sebastien Ogier og Jari-Matti Latvala var suverene, og sikret teamet første og andreplass.