-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
Østberg klar for Spania
Til helgen kjøres nest siste VM-runde, Rally Spania. Mads Østberg og kartleser Jonas Andersson startet oppkjøringen forrige uke, og ser fram til et løp som kjøres på både asfalt og grus.
- Vi fikk kjørt 30 mil med test i Spania i forrige uke, og alt fungerte bra. For dette løpet er det viktig å fortsette den gode progresjonen vi hadde i Frankrike og få det til å fungere enda bedre på asfalt- sier Mads.
- Jeg har også blitt vant til de nye brillene, og det gjør det litt enklere å kjøre. I fjor kjørte vi veldig bra på grus-etappene, og det har jeg planer om å gjøre i år også. Målet må være å gjøre det bra på asfalt-prøvene og enda bedre på grus-prøvene!
Rallyet starter med autograf-signering og offisiell startseremoni midt i Barcelona fredag kl 18.
På vei ned til serviceparken i Salou, kjøres det tre prøver på asfalt fredag kveld. Lørdag er det klart for seks etapper, også disse på asfalt.
Løpets PowerStage, fartsprøven hvor de tre raskeste tar med seg ekstra VM-poeng, kjøres lørdag ettermiddag.
Lørdag kveld har teamet 1 time og 15 minutter til rådighet for å bygge om rally-bilen fra asfalt- til grus-oppsett, før Rally Spania avsluttes med 6 etapper på grus søndag.
Shakedown kjøres torsdag formiddag, men ettersom løpet begynner på asfalt så starter alle i VM-rekkefølge.