-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Benetton på Marcusplassen
Benetton valgte i dag noe uvanlige omgivelser da de lanserte sin B201 på Marcusplassen i Venezia. Men bil og førere ble trygt fraktet på plass med lekter og gondoler.
Bilen har allerede hatt sin debut på bane, det skjedde i Barcelona forrige uke. Den er bygget rundt den revolusjonerende Renault-motoren som har hele 111 graders vinkel mellom sylindrene. Dem er det selvsagt 10 av som i alle F1-biler. B201 blir den siste bilen som bærer betegnelsen Benetton, fra neste år heter teamet Renault.
Grunnleggeren av Benetton-imperiet, Luciano Benetton, var tilstede på dagens seanse og sa: Babyen vår er blitt voksen nå, og trenger nye foreldre. Og den nye pappan, Renault-sjef Patrick Faure, sa at Venezia var valgt med omhu for å gjøre stas på Benetton-familien som hadde gjort en stor innsats gjennom sine 20 år i motorsport.
Faure sa videre at 2001 var et transmisjonsår for å prøve ut nye ideer. Målet er å gjøre et teknologisk kvantesprang med hensyn til kompakthet, vekt og effektivitet. For å vinne må nye, kreative løsninger prøves ut og nye kreative partnere hentes inn.
Teamsjef Flavio Briatore sa seg godt fornøyd med den effekten nyansatte Jenson Button hadde hatt for teamet, blant annet ved å virke som en spore på Giancarlo Fisichella. Men, sa Briatore vi har ikke som mål å vinne VM i 2001. Vårt mål er å gjennomføre et utviklingsprogram med tanke på fremtiden. Vi bestemte oss i fjor for å gå for den helt nye motoren selv om det hadde vært tryggere å fortsette med den gamle. Men dersom man ikke tar noen risikable trekk kommer man ikke videre. Av samme årsak har Benetton valgte å satse på nykommer Michelin fremfor Bridgestone på dekksiden, noe du kan lese mer om på denne linken.
Den storslåtte lanseringen skal ha kostet Benetton omkring en halv million dollar og de måtte ha spesialtillatelse fra ordføreren i Venezia for å frakte inn bilen i den eller så gondoliserte italienske byen.
Bilde: B201 på lekter
Bilde: B201 skrå forfra
Bilde: B201 fra siden
Bilde: B201 forfra
Bilde: Jenson Button
Bilde: Giancarlo Fisichella