-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
F1: Button raskest – 19-åring imponerer
Jenson Button i Benetton endte dagen raskest under Michelin-teamenes store test på Catalunya-banen i Barcelona. Men det var en ung spanjol som fikk pressen til å reagere.
Men den siste dagen på Catalunya-banen var preget av nykommere. Den 19-årige spanjolen Fernando Alonso som har inngått en 5-årsavtale med Minardi, fikk for andre dag på rad prøve seg i en Benetton. Testen kom i stand etter en avtale mellom de to teamene for å danne grunnlaget for Alonsos superlisens (som krever at føreren minimum tilbakelegger en strekning tilsvarende et Formel 1-løp, ca 300km). Alonso endte bare 28 hundredeler bak Jenson på en imponerende nest raskeste tid.
To andre unggutter fikk også gjøre sin F1-debut under dagens test. Den tyske Formel 3-føreren Andrea Lotterer fikk kjøre sine første runder i en Jaguar, og han endte opp med en tid bare 4 tideler bak Jaguar-fører Luciano Burti. Dagens siste debutant er også spanjol. Oriol Servia har deltatt i den amerikanske CART-serien og fikk i dag prøve seg i en Prost. Servia noterte dagens dårligste bestetid, men marginen til F1s mest rutinerte fører, Jean Alesi som kjørte en tilsvarende bil, var bare 1,8 sekunder. Skjønt 1,8 sekunder i F1 er omtrent forskjellen på pole position og siste startspor.
På Valencia-banen hvor 4 av Bridgestone-teamene tester, McLaren, Ferrari, Jordan og Arrows, endte David Coulthard også i dag opp med raskeste tid. Bak skotten fulgte Rubens Barrichello i Ferrari og McLaren testfører Alexander Wurz.
Teamene som har vært på plass i Barcelona returnerer nå til sine baser mens teamene i Valencia avslutter testen fredag. Neste uke er det duket for mer testing når en del av teamene samles på Estoril i Portugal.
Torsdagens tider fra Barcelona:
1. Jenson Button, Benetton-Renault (M) 1:21.20
2. Fernando Alonso, Benetton Renault (M) 1:21.48
3. Juan P. Montoya, Williams-BMW (M) 1:22.01
4. Marc Gene, Williams-BMW (M) 1:22.31
5. Luciano Burti, Jaguar-Cosworth (M) 1:22.83
6. Jean Alesi, Prost-Peugeot (M) 1:22.84
7. Andrea Lotterer, Jaguar-Cosworth (M) 1:23.26
8. Giancarlo Fisichella, Benetton-Renault (M) 1:23.71
9. Oriol Servia, Prost-Peugeot (M) 1:24.67
Torsdagens tider fra Valencia:
1. David Coulthard, McLaren-Mercedes (B) 1:14.690
2. Rubens Barrichello, Ferrari (B) 1:14.848
3. Alexander Wurz, McLaren-Mercedes (B) 1:15.072
4. Heinz-Harald Frentzen, Jordan-Honda (B) 1:15.154
5. Jos Verstappen, Arrows-AMT (B) 1:15:628
6. Ricardo Zonta, Jordan-Honda (B) 1:15.999
(M) = Michelin
(B) = Bridgestone
Av Terje Ringen – bilnorge.no