-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
God debut i Special Saloon for Pål R. Eidsvold
Å stille til start i et løp med en bil man aldri tidligere har kjørt, er en utfordring i seg selv. Men Pål R. Eidsvold liker utfordringer og gjorde en hederlig innsats i sin Special Saloon debut.
Pål var godt fornøyde med fredagens trening, men var svært usikker på kvalifiseringen neste dag. –Mot slutten av treningen fredag begynte bilen å fuske voldsomt, og da vi åpnet motoren fant vi fort ut hvorfor, sier han. –Det ene stemplet var sprukket så bilen gikk bare på tre sylindere. Påls mekanikere fikk kontakt med bilens eier som hadde ny motor stående på Nesodden. –Men jeg tror neppe vi rekker å få byttet motor før kvalifiseringen, så jeg må nok finne meg i starte bakerst i lørdagens første løp, sa Pål fredag kveld.
Lørdag: Kvalifisering og løp
Lørdag formiddag var Pål mer optimistisk. –Motoren kom frem til Vålerbanen klokka 1 i natt, og mekanikerne har skrudd gjennom hele natten slik at vi rakk kvalifiseringen. Og selv om Pål bare fikk kjørt 4 runder i kvalifiseringen, klarte han å oppnå 9. startspor. –Jeg tok det litt forsiktig siden vi hadde helt ny motor, så jeg er godt fornøyd med tiden, sa han lørdag formiddag. –Jeg satser på å bli blant de fem beste i løpet.
Men det skulle gå bedre enn som så. –Det startet med at jeg fikk et lite dytt på den første runden og dermed ramlet jeg helt ned til en 13. plass. Men Pål ga ikke opp av den grunn. Sulten som han var på å oppnå et godt resultat avanserte Pål gjennom feltet og endte til slutt på en flott 4. plass. –Dette var vel den beste plasseringen jeg kunne håpe på, for de foran meg i mål har langt raskere biler, sa en sliten og fornøyd Pål etter målgang. Lørdagens løp ble vunnet av Steffen Gislerud i en Chevrolet Corvette foran Roger Enger i BMW M3 og Anders Berggren i Chevrolet Camaro. Påls storebror, Jack Eidsvold kjørte sin Porsche inn til 5. plass bak Pål.
Søndag: Løp
I søndagens løp startet Pål fra femte startspor og hadde dermed et langt bedre utgangspunkt enn foran lørdagens løp. Men dessverre måtte unggutten bryte allerede på første runde med tekniske problemer. –Et rør mellom clutchen og gearkassa røyk, og dermed var det umulig å skifte gear, sier Pål. Han er likevel godt fornøyd med helgen, og det har gitt mersmak å kjøre takbil. –Sammenlignet med Formel 3-bilen går denne raskere på langsidene, men den har mye dårligere bremser og går dårligere i svingene. Men jeg kan absolutt tenke meg å kjøre en takbil også neste sesong, for det ser ikke ut til å bli noe nordisk F3-mesterskap,avslutter han.
Søndagens løp ble vunnet av veteranen Dagfinn Larsen i Lotus Esprit foran Tord Linnerud i Opel Vectra og Roger Enger i BMW M3. Jack Eidsvold ble nummer 7 i dette løpet.
Kilde: Pressemelding Team Pål R. Eidsvold