-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
God racinghelg for Veiby
Ole Christian Veiby kjørte inn til en sterk fjerdeplass og hadde tredje beste rundetid i det andre løpet under helgens Porsche Carrera Cup på flystripa i Østersund.
– I det andre racet fant jeg virkelig flyten, og det var skikkelig moro å kjøre. Jeg hadde et bra tempo gjennom hele løpet. Tredje beste rundetid bekrefter dette, sier 17-åringen fra Kongsvinger.
Fjerdeplassen ble et stort plaster på såret etter at han hadde opplevd stang ut tidligere på dagen.
Under kvalifiseringen låste framhjulene seg så han fikk en såkalt “flatspot”, noe som resulterte i at dekkene ble ubrukelige i selve løpet. Dermed måtte han merke inn nye dekk.
I og med at det i utgangspunktet kun er lov å benytte to sett dekk, måtte den unge Kongsvinger-gutten starte sist i det første racet – selv om han hadde kjørt inn til sjuende beste tid i kvalifiseringen.
Ole Christian kjørte seg fremover i feltet og opp på sjetteplass da to runder gjensto. Da var han uheldig og punkterte. Han måtte slippe forbi seg to biler på de to siste rundene, og endte da på åttendeplass.
Med sjette beste rundetid i racet, hadde han sjette startspor i det påfølgende løpet.
– Det ble et veldig morsomt løp. Jeg kjørte forbi to biler og hang bra med. Jeg kjørte inn til fjerdeplass, og det er jeg veldig fornøyd med, forteller Ole, som en gang tidligere i år har vært på seierspallen.
Det er i utgangspunktet rally han satser på, men han kjører denne sesongen også Porsche Carrera Cup, i hovedsak for å få asfalterfaring. Til helgen kjører han sitt første asfaltrally når han tar turen til Trøndelag for å delta i Rally Soknedal.
– Det blir en ny erfaring, og jeg gleder meg. Jeg har aldri kjørt rally på asfalt før, og håper vi kan få til en test i løpet av uka slik at jeg får en liten føling med hvordan bilen oppfører seg, sier han.