-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Hening Solberg kjører VM-rally i Storbritannia
Henning Solberg (27) står foran en svært spennende internasjonal rally-satsing. De siste to års suverene norgesmester har som mål å kjøre minimum seks VM-løp neste år, og som en oppkjøring til dette starter han på torsdag i årets siste VM-runde, Rally of Great Britain.
-Jeg gleder meg skikkelig til løpet. Bilen min er gjennomgått og oppgradert med de siste utviklede deler, og jeg kjørte en test i Wales for to uker siden som er noe av det beste jeg har vært med på. Der fikk jeg et lite innblikk i hvordan de beste forbereder seg til et VM-løp, og da er det ikke vanskelig å forstå at jeg har ligget rundt ett sekund bak de beste per kilometer.
-Men denne gangen skal vi ikke være så langt bak, sier Henning som starter i sin fjerde VM-runde for året. Tidligere i sesongen har han kjørt i Sverige, Portugal og Finland. I Finland lå han helt oppe på en 12.plass da han måtte bryte etter å ha punktert tre ganger på løpets siste dag.
-Denne gangen skal vi til mål, og det er realistisk å komme inn blant de ti beste, mener Henning Solberg. Det er Hellum management som sørger for finansieringen av Hennings internasjonale satsing, og det spares ikke på noe når Henning skal ut i verden og vise seg frem. Målet er selvfølgelig å få en fabrikkskontrakt slik lillebror Petter har med Subaru.
Henning Solberg har også med seg ny kartleser i Wales. Ola Fløene har overtatt plassen til Runar Pedersen som for en tid siden varslet at han ønsket å trappe ned. Pedersen har blitt norgesmester de tre siste årene med Henning Solberg.
-Det er bra at Ola er med allerede nå, ettersom han også skal være med hele neste år, sier Henning Solberg som også skal kjøre for sitt tredje strake NM-gull parallelt med VM-satsingen neste sesong.
Rally of Great Britain starter med en kort såkalt superspesialetappe i Cardiff på torsdag kveld. På fredag starter det for alvor med sju fartsetapper, alle i området nord for Cardiff. På lørdag kjøres seks etapper, mens det hele avsluttes med tre fartsetapper på søndag.
Fakta Henning Solberg
- Født: 9.januar 1973
- Bosted: Spydeberg
- Yrke: Rallysjåfør
- Sivil status: Gift med Maud
- Sønnen Oscar 3 år
- Klubb: KNA Indre Østfold
- Bil: Toyota Corolla WRC
- Kartleser: Ola Fløene
I tillegg til de to brødrene Solberg skal også Petters samboer, svenske Pernilla Walfridsson delta. Og ytterligere to nordmenn er påmeldt til løpet, Roar Vannebo og Martin Stenshorne.
Bilnorge holder deg oppdatert med utviklingen i løpet og hvordan det går med de norske utøverne gjennom hele helgen.