-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Kanonavslutning for Veiby
Ole Christian Veiby fikk en drømmeavslutning på Porsche Carrera Cup Scandinavia. Han kjørte inn til tredjeplass i det siste løpet for sesongen, og på avslutningsfesten ble han kåret til Young driver of the year 2013.
I utgangspunktet hadde ikke Kongsvinger-gutten tenkt til å kjøre sesongens siste løp i cupen, i og med at det kolliderte med siste NM-runde i rally.
Men han fikk ingen god oppladning til Rally Hedemarken da kartleseren ble syk, og dermed valgte han å kjøre siste løp i Porsche Carrera Cup Scandinavia i stedet. Det er et valg han ikke angrer på.
– Det er utrolig godt å avslutte racing-sesongen på denne måten, sier 17-åringen, og smiler bredt. Ikke bare sikret han seg sin andre pallplass for året, han ble også kåret til Young Driver of the year 2013.
– Det er en hyggelig utmerkelse å ta med seg. Det er en bekreftelse på at jeg har hatt en god sesong og gjort sakene mine bra, understreker han.
Avslutningsløpet på Mantorp er sesongens store fest og begivenhet i Carrera-cupen. Startfeltet på 25 biler var rekordstort for sesongen.
På kvalifiseringen kjørte Ole inn til sjette beste tid – bare fem tusendeler bak femtemann.
Etter en litt dårlig start i det første racet, kjørte han seg oppover i feltet og kjørte til slutt inn til en sterk fjerdeplass.
Med femte beste rundetid, hadde han femte beste startspor i sesongens siste race. Denne gangen var han tre tusendeler bak fjerdeplassen. Det sier alt om hvor marginalt det er i denne cupen.
– I det siste løpet fikk jeg en kanonstart og kjørte meg opp på fjerdeplass nesten med en gang. Etter noen runder klarte jeg å lure meg forbi bilen foran og inn på tredjeplass. Det ble en tett fight om tredjeplassen, og jeg ble til tider presset hardt. Men da bilen bak snurret, kunne jeg kontrollere inn til mål. Det er herlig å kunne avslutte med en plass på seierspallen, sier Ole Christian.
Han kan dermed se tilbake på to pallplasser i sin debutsesong i Carrera-cupen. I forrige runde fikk han tekniske problemer som ødela for en sikker andreplass, derfor var det ekstra godt å følge opp med tredjeplass denne helgen.
– Sesongen har vært utrolig lærerik, og jeg er veldig takknemlig for at jeg har fått denne sjansen. Jeg har utvilsomt utviklet ferdighetene mine på asfalt, og resultatmessig har det gått bedre enn hva jeg hadde turt å håpe på, sier han.
Teamkamerat Johan Kristofferson var allerede mester før helgens løp på Mantorp.
– Johan har vært som en mentor for meg. Han har delt av sin kunnskap, noe som har vært til uvurderlig hjelp for meg. Hele teamet har vært fantastisk, konkluderer Veiby.