-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
AutoriaGruppen:
Salgssjef bruktbil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
MGs le Mans jeger tar form
Litt nytt fra Rover om neste års jakt på Le Mans heder. Som kjent har Rover satt i gang et omfattende utviklingsprogram, som blant annet skal resultere i en rekke nye MG-modeller.. For å profilere disse skikkelig skal en le Mans racer være klar til neste års løp.

Som vi tidligere har fortalt er det tette lenker mellom Lola og Rover nå, Lola-sjefen sitter som en av de mange styremedlemmene hos Rover, og de folkene forventes å bidra aktivt for å få løftet Rover på plass igjen. Et av våpnene skal være sportsinnsats, og der kommer Lola inn.
For ordens skyld: Lola er ikke helt ukjent med Le Mans. Det var en Lola som var grunnlag for Fords GT 40 som man trygt kan si dominerte 24-timers løpet i mange år.
Om man tar sikte på absolutt-seiren med denne MGen er nok tvilsomt, klasseseier er heder nok i seg selv – faktisk er det å komme i mål en prestasjon – spør Cadillac etter resultatene fra deres høyprofil-innsats i sommer.
David Bowes heter sjefen for akkurat dette prosjektet. Han lover å overraske en rekke fans meget positivt med denne komplett nye bilen. Og Rovers designsjef, som tidligere har tegnet biler som Le Mans vinneren McLaren F1, legger linjene til rette på denne nye sportsvogn-raceren også. Karosseriet, slik han har vist det på denne skissen, er for tiden til testing og forfining i noen av Englands mest hi-tech vindkanaler.
Hos Lola kaller de dette for det mest krevende og utfordrende prosjektet noensinne. Vi får håpe de behersker det også.
Stort bilde av MG Le Mans prototype
Av Jon Winding-Sørensen – bilnorge.no