-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Rally-VM starter til helgen
Fredag går startskuddet for årets Rally Monte Carlo, den første av til sammen 14 VM-runder. Det er ingen tilfeldighet at Monte Carlo åpner sesongen, for i fjellområdene rundt fyrstedømmet har det vært kjørt billøp i snart 100 år.
Petters debut
Siden dette er Petter Solbergs debut i Monte Carlo bør det ikke stilles for store forventninger til nordmannen, noen han selv bekrefter ved å si at målet er å gjennomføre rallyet for å lære. Som andrefører i Subaru har Petter fått startnummer 6 på bilen denne sesongen, men i Monte Carlo kjører han med startnummer 18 og vil ikke oppnå poeng i konstruktør-VM. Førstefører hos Subaru er briten Richard Burns med startnummer 5.
Som andrefører denne helgen kjører Petters nye teamkollega, den lovende estlenderen Markko Märtin som det skal bli interessant å sammenligne Spydeberg-gutten med gjennom årets sesong. Markko har heller ikke tidligere deltatt i Monaco, men estlenderen har likevel mer erfaring enn Petter på asfalt. Så spørs det da, hvis forholdene blir mer lik norsk vinter, om ikke Petter likevel drar det lengste strået av de to. For på norsk vinterføre har han vist seg som et råskinn.
Verdensmester på sidelinjen
Blant fabrikkførerne er også regjerende verdensmester Marcus Grönholm satt på sidelinjen i konstruktør-VM denne helgen. Han kjører riktignok med startnummer 1 på bilen etter å ha vunnet VM, men Peugeot har nominert nyansatte Didier Auriol (2) og Gilles Panizzi (16) som sine offisielle førere i første VM-runde. I tillegg til disse tre vil også finske Toni Gardemeister (19) kjøre en Peugeot 206.
Ford stiller til start med sine to rutinerte førere, Carlos Sainz (3) og Colin McRae (4). Også franskmannen Francois Delecour (17) kjører for Ford etter å ha blitt sparket ut av Peugeot teamet for et par måneder siden.
Blant øvrige fabrikkførere finner vi Tommi Mäkinen (7) og Freddy Loix (8) i Mitsubishi, Alister McRae (9) og Piero Liatti (10) i Hyundai og tyske Armin Schwartz (11) og belgiske Bruno Thiry i Skoda.
Citroën test
Citroën gjør sin offisielle VM-debut senere i sesongen, men deres to førere Phillipe Bugalski og Jesus Puras er på plass i Monte Carlo med forhjulsdrevne biler av typen Saxo Kit Car. Og de to vil sikkert ha et ord med i laget når poengene skal deles ut på Citroëns hjemmebane.
Bilnorge holder deg oppdatert med resultater og kommentarer fra Rally Monte Carlo gjennom helgen.
Av Terje Ringen – bilnorge.no