-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Solberg til topps i Canada
Petter Solberg vant helgens VM-runde i rallycross i Canada. Dermed fester han grepet om VM-tittelen.
Petter Solberg vant karrierens annen VM-rundeseier i rallycross lørdag og økte forspranget i VM-sammendraget.
Nordmannen, som i mai ble tidenes første VM-rundevinner i rallycross, er også nå den første som vant en VM-runde utenfor Europa samt den første med to enkeltseirer etter sju runder av tidenes første rallycross-VM.
- Den eneste som var gladere enn meg for denne seieren, er sønnen min, Oliver (12). Vi kom til Canada med en rykende fersk crosskartseier i lomma til Oliver (NM-runde/NEZ-løp på Flisa), og jeg fikk klar beskjed om å følge opp, sier Petter.
- Jeg hadde en fantastisk dag med tre heatseirer av fire mulige, semifinale- og finaleseier. Jeg var sulten på en seier igjen etter nedturen da de bakre støtdemperne brakk mens jeg ledet finalen i Belgia sist. Også i dette løpet skjedde det mye bak kulissene, men jeg har verdens beste rallymekanikere som sørget for at vi likevel greide å vinne.
Men Petter ønsker å dele seieren med hele teamet sitt:
- Selv om jeg kjørte bilen, er det mekanikerne og teamet mitt som skal ha all ære for seieren. For første gang kjørte vi en hel VM-runde i løpet av én dag, og mekanikerne hadde det så travelt at de ikke engang fikk spist. Jeg ville aldri ha vunnet uten de beste mekanikerne, konstaterer Petter.
Fortsatt gjenstår fem VM-runder denne sesongen, så det er for tidlig å starte feiringen selv om Petter nå har en solid ledelse i mesterskapet.
- Fortsatt har vi mye jobb å gjøre med bilen for at den skal holde toppnivå ut året. Det er fantastisk å lede VM med 20 poeng, men jeg har erfaring med at ting snur seg fort. Drømmen er å vinne VM og bli tidenes første vinner av to profesjonelle bilsporter. Vi skal kjempe hardt for at den drømmen skal gå i oppfyllelse, konkluderer Petter Solberg.
Ytterligere tre nordmenn tok seg til semifinalen, Andreas Bakkerud, Sverre Isachsen og Henning Solberg, men de endte som nummer fire, fem og seks og tok seg dermed ikke til finalen.
Neste VM-runde finner sted i franske Loheac om en måned (6.- og 7. september).
Resultater FIA World RX of Canada:
1) Petter Solberg, Norge 5.22,550, 2) Anton Marklund, Sverige 2,673 min. bak, 3) Timur Timerzjanov, Russland 4,614, 4) Reinis Nitiss, Latvia 5,141, 5) Toomas Heikkinen, Finland 6,843, 6) Patrick Carpentier, Canada DNF.
VM sammenlagt (etter 7 av 12 runder):
1) Petter Solberg 155, 2) Toomas Heikkinen 135, 3) Reinis Nitiss 133, 4) Andreas Bakkerud 113, 5) Anton Marklund 111, 6) Timur Timerzjanov 93.