-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Fiat øker mest
Det høres nesten ut som en annonseheading fra den norske importøren, men denne gang er han kanskje ikke klar over dette faktum selv.

Det tar tid å samle alle reg-tall fra hele Europa, men nå er det gjort og analysestedet focus2move slår fast at i årets fjerde måned var det Fiat som økte mest. Med 17,4 prosent, og med 89.000 biler var de bare 1.500 biler fra å rappe femteplassen fra Opel.
VW ligger selvfølgelig på første og de økte med 8,1 prosent. Hold det opp mot totalmarkedet som økte med 3,4 prosent.
Her tar focus2move med både det russiske markedet, som er i brått fall, (til sammen teller de 44 europeiske markeder!) og de tar med lette varebiler, slik at tallene lar seg ikke uten videre sammenlikne med de «normale» ACEA-tallene.
De eneste på ti-på-topp listen som ikke økte mer enn markedet var Audi og Citroën, men Audis beskjedne fremgang var likevel nok til at de inntok 8. plassen, som de skjøv Citroën ned fra.
I denne Europa-sammenstillingen ligger Mercedes på plass nr. 7, Audi nå altså på 8 og BMW på 10. Og for å fullføre listen: Renault nr. 2, Ford nr. 3 og Peugeot nr. 4.
Fiats fremgang er solid i hele første tertial også. De er, sammen med Mercedes, de eneste som har økt med et tosifret prosenttall i årets fire første måneder, da markedet nøyde seg med 3,2 % vekst.
To gode forklaringer på Fiat-fremgangen, er økningen i det italienske bilsalget, og vellykket lansering av 500X.
Lada er selvfølgelig det merket som lider mest – 38,2 prosent ned i april. Men pussig nok er også Honda i Europa-fall. 24,1 prosent.
To årsaker nevner rapporten: Russland, der de mistet 81 prosent måned-på-måned, og at de anstrengte seg svært for å få en hyggelig avslutning på fiskalåret i mars.