-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Toyota vurderer tredje merke
Toyota sliter med å kommunisere sitt budskap til unge mennesker, og vurderer derfor å etablere et tredje merke på det amerikanske markedet.
Men Toyota sliter med en kundekrets som stadig får høyere snittalder. Den gjennomsnittlige Toyota-kjøperen er nå 43 år, og det er over gjennomsnittet til USA-kjøperen og godt over snittet til kjøperne av andre japanske merker. Analytikere sier nå at Toyota står i fare for å få et stempel som sidrumpa, på samme måte som Oldsmobile som GM nylig besluttet å nedlegge som merke.
Et styremedlem hos Toyota sier et tredje merke er under seriøs vurdering. Det er naturlig å vurdere et tredje merke for det amerikanske markedet i tillegg til Toyota og Lexus, forteller han til Reuters. I Japan har Toyota hatt stor suksess med sine WiLL produkter som er spesielt rettet mot et ungdommelig klientell.
Men ledelsen i Toyota USA er negative til utspillet. Vi skal vurdere alle muligheter, men jeg tror ikke vi har behov for en tredje salgskanal, sier Don Esmond i Toyota USA. Japanerne tror alltid at flere forhandlere gir et større volum. Det kan nok lett gjøres i Japan, men USA er annerledes, sier han
Etter litt frem og tilbake sier nå Toyota i Japan at de riktignok vurderer et tredje merke men at det ikke nødvendigvis medfører en ny salgskanal. Det er spesielt den nye modellen Matrix som ble lansert i Detroit som er aktuell å markedsføre med en mer ungdommelig approach.
Av Terje Ringen – bilnorge.no