-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Carstore:
Salgsleder
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
DNB Finans AS:
Logistikkmedarbeider i Autolease Norge
-
Møller Bil Larvik:
Produksjonsleder
-
Møller Bil Hvam:
Nybilselger Volkswagen personbil
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Imponerende Opel
I noe som vel må kunne kalles et kriseår, klarte Opel å klore seg tilbake til andreplass i Tyskland. Meget godt gjort.
I store deler av dette året har fremtidsutsiktene til Opel vært svært tåkete. Og spesielt i Tyskland har Opel og GM fått masse tyn, fordi det ble for meget frem-og-tilbake med hensyn til hvem som skulle eie Opel, og på hvilket nivå produksjonen skulle fortsette.
LES MER I: Nytt kapittel i Opel-sagaen
Men her viser det seg heldigvis at både hos produsent og blant kunder, er det mulig å skille mellom produkt og politikk. For med 8,9 prosent markedsandel på hjemmemarkedet vil Opel igjen ende på annen plass, bak Volkswagen.
Nå er det ikke bare snakk om at de har greid å beholde plassen – de har faktisk kjempet seg tilbake fra en fjerdeplass. I 2008 gikk nemlig både Mercedes-Benz og BMW forbi dette GM-merket. Med 31 prosent økning i år er merket i første rekke.
Det er mange positive detaljer her, når man ser på hele bildet. Selvfølgelig har den tyske vrakpremien hjulpet til, men ikke så mye som man kanskje skulle tro. For eksempel har Insignia, som ikke har vært premiert av vrakpolitikken i det hele tatt, stått for en stor del av økningen.
Dessuten er ikke den nye Astra med i denne opptellingen. Den bilen kom først på markedet i desember og finnes ikke i statistikken før året er omme. Opel forteller forresten at det er 60.000 bestillinger på den før lansering.
LES OM: Vår første tur i ny Astra
Opel fortsetter forøvrig sin offensive modellpolitkk. Nestemann ut er den nye Meriva.