-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Suveren helseattest fra Porsche
Porsche tjener bedre enn noensinne. I første halvpart av inneværende forretningsår gikk overskuddet opp med 12% mens salget økte med 16%.
Økonomisk er det topp helse hele veien. På tross av omkostningene ved innføring av en ny modell-linje, 4-hjuls driveren Cayenne, som skal bygges ved en ny fabrikk i Leipzig, regner man med minst samme resultat som i fjor, 850 millioner DM.
Det er ikke bare spørsmålet om hvorvidt Carrera GT (bildet), V10-superbilen som har vært vist på en del bilutstillinger, skal avgjøres i løpet av våren. Fabrikken vurderer også en fjerde modell-linje i tillegg til Boxster, 911 og Cayenne. Men vi skal ikke ha noe under Boxster sier Porsche-sjef Wendelin Wiedeking. Med tre modell-linjer er ekspansjonsmulighetene litt begrenset, sier han, på tross av at Cayenne alene kommer til å øke produksjonsvolumet med 50%. Han presiserte også at noen felles innsats med andre fabrikker er det ikke snakk om da, for en sportsvogn-plattform vil vi aldri dele med en annen fabrikk, sa han.
Aksjemarkedet er selvfølgelig begeistret, etter halvårs-informasjonene økte igjen kursen med 6,1 prosent. Problemet er bare det at det er så få aksjer i selskapet at de nå koster 3.600 euro pr stk. Resultatet er at det bare omsettes færre enn 600 Porsche-aksjer hver dag. For å øke likviditeten skal det gjøres en aksjesplitt, slik at det blir ti nye for en gammel aksje. Disse aksjene har ikke stemmerett, men utbyttet etter først halvår var på 29 mark. Arbeiderne har for øvrig fått en bonus på 3.250 DM for forrige forretningsår.
Hvis nå bare Porsche kunne gjøre som MAN har gjort nå, å gå over til å følge kalenderåret i bokholderiet også, ville alt vært bra.
Av Jon Winding-Sørensen – bilnorge.no