-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Dobling av M-produksjon
Mercedes-fabrikken i Tuscaloosa, Alabama, går så det suser. Nå skal eierne investere 600 millioner dollars for å fordoble produksjonen.
Mercedes M-klasse
I dag har den amerikanske Mercedes-fabrikken en årlig kapasitet på 80.000 M-Klasse biler med normale skift. Dessuten kommer det noen fra Steur-Daimler-Puch fabrikken i Østerrike, slik at det i fjor ble solgt 91.000 slike biler.
I år har etterspørselen økt slik at alle rammer er sprengt. I USA, som avtar litt over halvparten, har salget økt med ca. 30%.
I Europa er salget 60% høyere, til og med Tyskland så en avsetning på 7746 enheter i første halvår. 25% flere enn i samme periode i fjor, og det i et marked som krymper så det knaker.
Derfor skal det nå legges 600 millioner nye dollars i fabrikken som skal gå til bebyggelse av 140.000 nye kvadratmeter (fabrikken i dag ligger på 120.000 kvm) og til nye samlebånd som krever 2000 nye arbeidsplasser (i dag jobber det 1900 der) og som øker den normale produksjonen til 160.000 biler/år.
Fabrikken skal stå klar til den nye M-Klassen er klar om to år.
Av Jon Winding-Sørensen - Bilnorge.no